EMEKLİ OYUN BAŞKANLARINA MAAŞ BAĞLANMASI HAKKINDA YASA TASARISI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gonca

ARI MAYA 🐝
Yönetici
Yönetici
Giriş:

Madde 1: Bu kanun, Başkan Online topluluğuna önemli katkılarda bulunmuş ve emekli olan başkanlara adil bir şekilde maaş bağlanmasını düzenler. Bu bağlamda, başkanların oyunun gelişimine sağladıkları katkılar ve topluluk etkileşimi göz önünde bulundurularak emekli başkanlara hak ettikleri değerin verilmesi amaçlanır.

Madde 2: Başkan Online emekli başkanlarının, kendi dönemlerinde oyun topluluğuna katkıları göz önünde bulundurularak emeklilik sonrasında da değerleri unutulmamalıdır.

ANA BÖLÜMLER:

Madde 3: Emekli başkanlara maaş bağlanması, başkanların aktif görev süreleri boyunca Başkan Online topluluğuna kattıkları değerlere dayanır.

Madde 4: Maaş miktarı, emekli başkanların hizmet süresi, liderlik kalitesi ve Başkan Online topluluğuna sağladıkları katkıların yanı sıra, oyunun genel başarısına etkilerini de dikkate alarak belirlenir. Bu kapsamda, oyunun kullanıcı Sayısı, gelir düzeyi ve topluluk etkileşimi gibi faktörler de değerlendirmeye alınır.

Maaş miktarının adil ve dengeli bir şekilde tespiti için ilgili mercilere düşen sorumluluklar bu çerçevede yerine getirilir.

Madde 5: Maaşın ödenmesi, emekli başkanların Başkan Online topluluğuna katkılarını takdir etmek ve onlara hak ettikleri saygıyı göstermek amacıyla düzenli aralıklarla yapılır.

SONUÇ:

Madde 6: Bu kanunun amacı, Başkan Online topluluğunun bir parçası olarak hizmet etmiş emekli başkanlara sahip çıkmak ve onların maaşa bağlanması için gerekli düzenlemeleri yapmaktır.

Madde 7: Bu kanunun hükümleri, yürürlüğe girmek üzere taktir yüce meclisimizindir.
Bozkurt Harekat Artvin milletvekili mirfewiron

Kadir Aydın

ALTIN OK
41. Dönem Oyun Başkanı
@Kadir Aydın Mevcut oyun başkanımızın da emekli adayı olduğunu düşünerek, kendisinden tasarı ile ilgili desteğini rica ediyorum.
Tasariniz için sizi tebrik ederim güzel ve oyuna anlam katacak bir tasarı hazırlamış siniz.
Fakat bu konuda karar tamamiyle partimiz vekillerimizindir ve vekillerimiz bu konuda hür iradesiyle hareket edecektir ve karar verecektir. Benim müdahale gibi bir durumum olamaz başkanım hayırlısı ne ise o olsun 🙏🙏 tekrardan tebrik ederim

Büyük Mesut

Altın Ok~Türk Budun
Vatandaş
Ben makamlardan alınan maaşlardan vergi kesilip makam sahiplerine vergi puanı yansısın, bu sebeple partilere sıralamada katkısı olsun, atamalar ve koltuk seçimleri daha stratejik yapılsın, 1. Parti olmanın önemi artsın diye yasa tasarısı verdim 5 günlük milletvekili kariyerimde, meclis reddetmişti. Bu onay istenen muhtemelen de onaylanacak olan tasarıya bak🤣 aynı arkadaşlara tbmm de vekillik yapmış insanlar ölene kadar emekli maaşı alıyor desen bu ne saçmalık yazık devletin parasına falan derler. Madem roleplay oyunu oynuyoruz gerçek hayatta karşı çıkacağınız şeyleri, oyunda bir şeyleri değiştirmiş olayım egosu kasacam diye savunmayın

Mühendis

Üye
Yasaklı Üye
Vatandaş
Hayatımda daha sacma ve gereksiz tasarı görmedim. Bu tasarının oyuna, yeni oyunculara, her hangi bir oyuncuya nasıl bir fayda sağlayacak? Emekli oyun başkanı, oyunda ulaşabileceği en yüksek mertebeye ulaşmış bir kişi zaten. Genellikle sonrasında oyunu bırakıyorlar. Çünkü ötesi yok. Valla karar yüce meclisin ama, meclise de seçerek almak lazım artık.
Oyunu geliştirmeye odaklanmak lazım.

E.A.

TÜRK BUDUN
20. Dönem Oyun Başkanı
Parti Üyesi
TÜRK BUDUN PARTİSİ
Emekli Oyun Başkanları oyunun en yüksek mertebesine ulaşmış ve başarılı bir seçimden sonra seçilmişler. Bu kadar emek harcamış kişilerin maaşa bağlanması bence yanlış bir durum değil. Oyunu tabiki düşünüyoruz bu konudada tasarılara destek veriyoruz ancak kendimizi de emekli başkanlarıda düşünmemiz gerekiyor. Takdir milletvekillerinin.

mirfewiron

27. Dönem Meclis Başkanı
Vatandaş
Hayatımda daha sacma ve gereksiz tasarı görmedim. Bu tasarının oyuna, yeni oyunculara, her hangi bir oyuncuya nasıl bir fayda sağlayacak? Emekli oyun başkanı, oyunda ulaşabileceği en yüksek mertebeye ulaşmış bir kişi zaten. Genellikle sonrasında oyunu bırakıyorlar. Çünkü ötesi yok. Valla karar yüce meclisin ama, meclise de seçerek almak lazım artık.
Oyunu geliştirmeye odaklanmak lazım.
Hayırdır önünden kervanımız mı geçti ne bu tantana
Banlı veya vekil olmayan olmaya vasfı yetmeyen hiçbir başarısı bulunmayan oyunculardan oy istemiyoruz

Son düzenleme:

CB36

Üye
30. Dönem Oyun Başkanı
Parti Üyesi
Emekli Oyun Başkanları oyunun en yüksek mertebesine ulaşmış ve başarılı bir seçimden sonra seçilmişler. Bu kadar emek harcamış kişilerin maaşa bağlanması bence yanlış bir durum değil. Oyunu tabiki düşünüyoruz bu konudada tasarılara destek veriyoruz ancak kendimizi de emekli başkanlarıda düşünmemiz gerekiyor. Takdir milletvekillerinin.
👏👏

Volkan Ylmz

Ziyaretçi
Hayırdır önünden kervanımız mı geçti ne bu tantana
Banlı veya vekil olmayan olmaya vasfı yetmeyen hiçbir başarısı bulunmayan oyunculardan oy istemiyoruz
Bir Milletvekili olarak ve Emekli Oyun Başkanı olarak yazıyorum. Eleştiri yapmak hakaret değildir. Herkes istediği yorumu yapabilir saygılı olduktan sonra herkes her tasarıda aynı görüşte olmayabilir. Bu Üslubunuz yanlış Emekli Oyun Başkanı maaşı tasarısı bence mantıklı kararı sayın milletvekilleri verecektir.

mirfewiron

27. Dönem Meclis Başkanı
Vatandaş
Bir Milletvekili olarak ve Emekli Oyun Başkanı olarak yazıyorum. Eleştiri yapmak hakaret değildir. Herkes istediği yorumu yapabilir saygılı olduktan sonra herkes her tasarıda aynı görüşte olmayabilir. Bu Üslubunuz yanlış Emekli Oyun Başkanı maaşı tasarısı bence mantıklı kararı sayın milletvekilleri verecektir.
Üslübum o kişi için tam yerinde herkes nasıl konuşursa o şekilde cevap almaya mahkumdur

niko_23

Azerbaycan Turk Birligi kurucu baskanlarindan
Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Bence guzel tasari milletvekili olarak onaylaiyorum. Ama maaslarinin cok yuksek olmasina karsiyim. Maaslari cok yuksek olursa diger oyuncularla aralarindayi fark cok acilir. Onu tabiki yonetim belirliyecekdir.
Ben evet oyumu kullandim

mirfewiron

27. Dönem Meclis Başkanı
Vatandaş
Bence guzel tasari milletvekili olarak onaylaiyorum. Ama maaslarinin cok yuksek olmasina karsiyim. Maaslari cok yuksek olursa diger oyuncularla aralarindayi fark cok acilir. Onu tabiki yonetim belirliyecekdir.
Ben evet oyumu kullandim
Oyunuz ve gayet mantıklı olan eleştiriniz için teşekkür ederim
Oyun Yönetimi en uygun maaşı ayarlıyacağından şüphem yok 🙏

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...