SON TASARIM DEĞİŞİKLİKLERİ HK. YORUMLAR

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Değerli Başkan Online oyuncuları,
Oyunda ekranlarda bir değişim yaşadık ve bu değişim yorumlara göre şekillenecek.
Görünümde yapılan değişikliklerin yanı sıra tema renklerinde de değişim düşünüyoruz.
Bu konuda oyuncularımızdan fikir/öneri almak istiyoruz.

Herkese teşekkür eder, katkılarınızı bekleriz.

Göktuğ Gökçebağ

Yeni Üye
Vatandaş
bence oyun içerisine burada yer alan bakanlık logolarınında kendi çizim görsellerinizinde bakanlık logolarına yani şu anki adam görsellerinin simgelerinin kaldırılıp oraya getirilmesi ve aynı şekildede tüm belediyelerin ve tüm valiliklerin kendi şehirlerine ait logolarının bulunup onların burada ki web sitenizde ki bakanlıklara veya partilerede yaptığınız kendi çizimleriniz gibi çizimlerinizle görsellerin şehirlere valiliklere ve belediyelere getirilmesi olabilir ve seçimlerde de yüksek seçim kurulu logosunun kendi çizimleriniz gibi bir çizim yapılıp oylamalar kısmının üstüne getirilebilir

ve MECLİS İŞLEMLERİ kısmının yanlarına meclis logosunun kendi çizimleriniz ile olanını

renkler için ise parti alanı kırmızı çok uyumlu bir çalışma zaten ama diğer yerlerin renklerinin acil bir şekilde değiştirilmesi gerekiyor bence oyunun canlılığı açısından farklı renkler kullanılması gerekiyor her farklı işlem yerleri ana menüler için farklı renler tercih edilse daha iyi olur bence
aynı şekilde de

burası ile ilgisi yokta konunun medyalar kısmına medya haberleri kısmı eklenip oradan buradaki medyaların haber görselleri paylaşılabilir kendileri medyalar paylaşabilirler

ve en önemli medya güncellemesi ise canlı yayın medya şeklinde sadece sizlerle oyun yapım ekibiyle her ayın belirli bir günü sadece seçimlerin veya herhangi bir duyuruların yasa tasarılarının oylamasının veya değerlendirmesinin hiçbir şeyin olmadığı bir günde sallıyorum her ayın 12 sinde saat 21:00 dan 22:00 a kadar siz oyun yönetimine oyun güncellemeleri oyunun gidişattı hakkında sorular sorup mesela oyun güncellemeleri ne durumda neden bu kadar yavaş bir şekilde oyun güncellemeleri geliyor büyük güncellemeler neden hala gelmedi küçük çaplı güncellemelerden önce büyük çaplı güncellemelere neden ağırlık verilip ilk olarak onlar getirilipde bunlarda şu anki getirilen güncellemelerde araya ara ufak çaplı güncellemeler olarak sıkıştırılıp neden gelmedi şeklinde oraya sizlerinde şeffaf olarak cevap vermeniz bu yayınlarıda yazışmalarıda 1 saatlik olan tüm herşeyide şeffaf olarak medya haberlerinde görsel olarak paylaşılması şeklinde olabilir sorulardan kötü sorular hakaret edici sorular olursada anında sistem içerisinden silinir zaten şeklinde birşeyler yapılabilir bu gelebilir bence

Ahmet CINKILINC

Üye
Vatandaş
Parti Üyesi
İŞÇİ ve EMEKÇİ
Oyun içinde ve genel sohbette yorumu beğen, beğenme emoji vs gelebilir. En önemli sorunlardan biride benim gördüğüm ve bana göre. Parti sohbet alanı hiç kullanılmayacak kadar az kullanılıyor parti içi sohbet alanına bir güncelleme gelebilir. Mesela parti içi sohbet alanına biri yorum yaptığında bildirim düşebilir. Yada farklı bir şekilde bilgilendirilebilir. Parti içi sohbet alanında yeni olan üye oyunu bilmeyen birisi partiye katılıyor. Sohbet alanında yorum yapıyor ama kimseye bildirim veya başka bişey gelmediği için yeni üye partiyi çok cansız kimsenin ilgilenmediği bir parti olarak görüyor ve partiden ayrılıyor hatta yeni gelen üye bu durumu gördüğü zaman oyunu silebiliyor bile. İkincisi olarak Oyuna giren parti üyeleri yada yöneticileri oyuna girdiği zaman telefona bildirim düşebilir. Mesela EYAB CNKLNC çevirimiçi gibi bildirim düşse hem sohbet alanı canlanır hemde iş yapılırken partiden biri aktif oldu hemen iş isteği atabilir. Üçüncüsü ortak iş bölümünde iş isteği gönderdiğin zaman oradaki boşte bekleyen kişinin yanında işleri boşta olanların yanına yeşil (boş) kırmızı (dolu) gibi küçük bir şey eklenebilir. İş istekleri sekmesi artırıla bilir. Ortak iş yapan kişilere %5 tek iş yapanlara örnek %2 gibi vergi ve oyun parası ve başkanlık puanı tek olduğu için ona göre düşük bir başkanlık yapılabilir. 😃 😃 Bak çok uzattım kusura bakmayın değerli başkanlarım saygılar

Xəlil Xəlilzadə

Azerbaycan Türk Birliği Partisi Kurucu Başkanı
Vatandaş-2
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Başkanım oyun güzel hale gelmiş elinize emeğinize sağlık
1-2 yer değisimi olsa süper olur oyunun en önemli kısımlarından olan ticaret ve işler göz önünde olursa yeni oyunculara dahada kolay olur bence çünkü yeni gelenleri zar zor anlata biliyoz böyle biraz zor olacak
yeni guncellemelerdese mesajlar alaninin parti,genel chat gibi olmasini önermek isterim ve parti dahilindeki mesajlarda bildirim gelse iyi olur çünkü gelen oyunculari diğer uygulamaya(discord,whatsapp ve.b) getirmek falan oyuncularida yoruyo bazilari gelmiyo öyle bir chat oluşursa göresel falanda yollamak parti dahilinde ses kaydi atma falan bence daha güzel olur(goresel ve ses kısmi biraz zor anlarim) çünkü gelmeyenlere goresellerle falan izah edemiyoz oyunu birde örnek olarak tasarıda vermişim kabul olup uygulansa foto ve seslere gerek kalmayacaktir muhtemelen ama olursa süper olur oda daha etkili olup oyunuda daha havalı hale getiricektir
Oyunu efsanelerin efsanesi yapacağiz🙂

Emre

🇹🇷 KAHRAMANMARAŞ 🇹🇷
Vatandaş
Değerli Başkan Online oyuncuları,
Oyunda ekranlarda bir değişim yaşadık ve bu değişim yorumlara göre şekillenecek.
Görünümde yapılan değişikliklerin yanı sıra tema renklerinde de değişim düşünüyoruz.
Bu konuda oyuncularımızdan fikir/öneri almak istiyoruz.

Herkese teşekkür eder, katkılarınızı bekleriz.
Sık kullanılan birimlerin ana ekranda toplanması daha uygun olur bence mesela işler birimi ve ticaret birimi gibi. Bu arada seçimlerin geri sayım sekmesi güzel olmuş elinize sağlık.

niko_23

Azerbaycan Turk Birligi kurucu baskanlarindan
Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Egitim sertifika isler ticaret bolumu bunlar. En cok kullanilan sekmeler Ana ekranda olursa iyi olur

CB36

Üye
30. Dönem Oyun Başkanı
Parti Üyesi
Bence tema renk vs değişmesi taraftarı değilim yeni gelen güncelleme ile bu şekil daha şık olmuş yenilikler mevcut ve Oyun hakimi, savcısı merakla beklediğimiz şeyler bunlar partiler alanı gayet yerinde olmuş tebrikler 🙏

kıröfkesi

BOZKURT HAREKÂT
Vatandaş
Parti Üyesi
BOZKURT HAREKAT
Oyun başkanlığı alt sekmede başkanlık olarak ayrı bir alana alınabilir.

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Sık kullanılan birimlerin ana ekranda toplanması daha uygun olur bence mesela işler birimi ve ticaret birimi gibi. Bu arada seçimlerin geri sayım sekmesi güzel olmuş elinize sağlık.
İlerisi için yapılabilir ancak ticaret, işlerin orada olması sebebi ekonomi bakanının alanı olması. Aslında menüleri bakanlıklara ve makamlara böldük.

niko_23

Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Mahmut baskanim onerim egitim. Sertifika. Sirketler. Isler. Ticaret. Ve dukkanlar ayni alanda olmasidir. Ekonomi alaninda olur. Ana ekranda olur fark etmez. En cok islenen sekmelerin ayni alanda olmasi oyuncular icin rahat olur. Boyle belki siz bilmiyorsunuz oyuncular zorluk yasiyor.
Mesela ben egitim yapib sertifika alib dukkanlardan kirayi toplayib isler yapiyordum. Daha hizli oluyordu. Simdi cok zorlaniyorm. Simdi zorluk yasiyorum

niko_23

Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Sonucda bu sekmelerin hepsinde para kullaniliyoruz para kazaniyoruz. Yani ekonomi alanina tasina bilir

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Mahmut baskanim onerim egitim. Sertifika. Sirketler. Isler. Ticaret. Ve dukkanlar ayni alanda olmasidir. Ekonomi alaninda olur. Ana ekranda olur fark etmez. En cok islenen sekmelerin ayni alanda olmasi oyuncular icin rahat olur. Boyle belki siz bilmiyorsunuz oyuncular zorluk yasiyor.
Mesela ben egitim yapib sertifika alib dukkanlardan kirayi toplayib isler yapiyordum. Daha hizli oluyordu. Simdi cok zorlaniyorm. Simdi zorluk yasiyorum
Bu alanın taşınma nedeni ileride daha iyi anlaşılacak :)
Sabırlı olalım.