Juvanes* Af Talebine Hitaben

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
Partim,ittifakım ve tüm Oyuncular adına oyun yönetiminden bu konuda toplantı istiyorum
@baskanonline
Ses ile görüşülecek bir konu olmadığını düşünüyorum. Konuyu uzatıp tartışmaya yer ve lüzum görmüyorum. Varsa bir kaygınız burada herkesin göreceği şekilde belirtebilirsiniz. Herkese açık bir şekilde herkesin fikrini yazabildiği bir konu nihayetinde.

Uğur.

Juvanes*
Yönetici
Yönetici
28. Dönem Oyun Başkanı
Tüm Başkan Online oyuncularımıza merhaba,

Ben Ferhat. Açık çağrısı, 28.Dönem oyun resmi başkanı olarak af talebi ve oyunun değerli oyuncularından biri olan Juvanes* başkanın samimi çağrısına cevap vermek istiyorum.

Öncelikle moderatör olarak bilirsiniz herkese bu görevi layık görmüyoruz. Oyuncu olarak bilgili ve tecrübeli olmalı. Aktif olmalı. Güvenilir olmalı. Her şeyden öte herkes tarafından saygı duyulmalı, çoğunluk tarafından da sevilmeli, sempati duyulmalı. Gonca bu şartları sağladığı için aramıza katılmaya uygun gördüğümüz az sayıda moderatör arkadaşlarımızdan biri olmuştur. Kısa zamanda oyuna kattığı renk ve enerjisi ile çoğunluğun kalbini kazanmıştır. Oyundaki aktif geçirdiği süre inanılmaz fazla olup bu süreyi de oyunculara destek olarak geçirmiştir. Yönetimin zaten gözbebeği olmuştur. En ufak bir saygısızlığını geçin herhangi tartışmaya dahi girdiği görülmemiştir. Aksini düşündüğü bir fikri bile belirtmekte mahcubiyet yaşayan, böyle bir karakterde yetiştirildiği her halinden hissedilmektedir.

Gelelim böyle mükemmel bir moderatörün neden aramızdan ayrılmak zorunda kaldığına. Detay geçmeden kısa özet geçeceğim. Her oyunda yönetim etkileşim ister bu rekabet ile sağlanır. Rekabetin olduğu yerde hayat vardır, tat vardır. Bunu Fenerbahçe’nin, Beşiktaş’ın ya da Galatasaray’ın olmadığı bir lig gibi düşünün. Beni daha iyi anlayacaksınız. Rekabetin gelmesi adına, yapılan yanlış bir hamle ile Gonca’ya yaptırılan bir hataydı aslında o zamanki durum. Asla bir art niyet ya da taraf taşımadığı gün gibi aşikardı ama kabul ediyorum ortaya çıktığında da sindirilebilir bir hata değildi. Bu yüzden de Mahmut ve Gonca gibi iki değer o gün yitirildi. Mahmut teknik destek yani kodlama ve sunucu kısımlarında devam etse de aslında burada en günahsız olan Gonca tamamen koparıldı. Kabul ediyorum bu benim için çok ama çok zor ve üzücü bir karardı ama o günün şartlarında yapılması gereken şey buydu. Çünkü ortada bir yanlış vardı, yapılmaması gereken bir yanlıştı ve bu yanlışa öyle ya da böyle ortak edilmişti. Halbuki yap denileni yapmıştı.

Şimdi geliyorum temiz oyun isteyen arkadaşlarımın talebine. Hepinize öncelikle teşekkür ediyorum bu talebiniz için çünkü bu oyunu yönettiğim ilk günden bu yana ilk amacım adil ve temiz bir oyun oynatmak oldu. Çok oyuncumuz uzaklaştırıldı ve geri dönüş için talepte bulundu. Çok büyük hataları olmadıkça da yüksek pişmanlıktan çoğu geri döndü. Bizi önemli platformlarda dahi şikayet eden arkadaşları affedip, sonrasında genel başkan olarak seçilmelerini sevinçle izliyoruz. Çünkü kendilerindeki olumlu gelişim aldığımız kararın doğruluğunu, insan olana güvenmenin kötü bir şey olmadığını gösteriyor. Bakın bu af talebi o dönemin en mağdur olan kişisi Juvanes* başkandan geliyor. Bu çok ilginç bir talep gerçekten. Bunun yanında insanlık namına çok sevindirici. Birbirimize şans verelim. Birbirimizi sevmesekte saygı duyalım, anlamaya çalışalım.

Bugün itibariyle; oyun yöneticilerimiz ve moderatörlerimiz, benim garantimdedir. Yöneticilerimiz ve moderatörlerimiz baskı altında işlem yapmaması ve rahat olması adına bundan sonra, oyuncu ve yönetici/moderatör sorunları forum üzerinden talep üzerine incelenecek olup, BaşkanOnline yaptırım haklarını saklı tutacaktır. Sizler oyun içerisinde emek ettiğiniz gibi, yöneticilerimiz ve moderatörlerimiz de arka planda ciddi emekler sarf etmektedirler.

Hepimiz insanız, doğamız gereği hatalar yapabiliriz. Özür dilemek nasıl bir erdemse, affetmekte bir o kadar erdem gerektirir. Geçmişte yaşananlar için en ufak haksızlık yaşayan varsa tekrar ama tekrar ben özür dilerim. Beni tanıyanlar çok iyi bilirler ki öncelikli amacım herkesin huzurlu bir ortamda keyifli vakit geçirmesini sağlamaktır. Bunun için de her daim elimden gelenin yine fazlasını yapacağımdan şüphe duyulmasın.

Juvanes* başkanın af talebi için, hiç haketmeden aramızdan ayrılmak zorunda kalan Gonca’nın dönüşü için kendisine minnettarım. Hiçbirimiz günahsız değiliz. İlk taşı günahsız olanınız atsın desek Gonca yine affedilecek. Ben 1.yetkili olarak Gonca’ya güveniyorum ve inanıyorum.

Gonca’nın af talebini uygun buluyor ve onaylıyorum. Bundan sonraki süreçte yine hiçbir sorumluluğu da almaktan kaçınmıyorum.
Hepimiz için;
#temizoyun
#görevehoşgeldinarımaya

Öncelikle Ferhat Bey'e teşekkür etmek istiyorum. Her iki konunun cevaplarını içtenlikle okuyup, iki talebi de tarafsızca, olması gerektiği gibi, konuyu liyakat esasına göre değerlendirip karar aldığı içinde oyunumuzun geleceği açısından huzurluyum.

Bizzat Ferhat Bey tarafından verilen garantiler, önümüzde ki süreçte herkesin içini rahatlatacaktır. Oyunun sahibi resmi olarak Ferhat Bey olsa da, bizler oyuncular olarak oyunun asıl sahibiyiz ve hep birlikte oyunu daha ileriye taşıyacağımızdan şüphem yoktur.

Gonca'da Mahmut'ta bunca zamandır, oyuna ciddi anlamda emek eden insanlar. Tek bir hata ile sırtımızı dönmek bizlere yakışmaz, çünkü karşımızda hata yapan oyuncuya, her zaman AF konusunda şans tanıyan bir yönetim ve ekip var. İnsan kaybetmek çok kolaydır, zor olan şey; sorunları aşıp birbirimizi kazanmaktır.

Milletçe, reel siyaset ortamını burada fazlasıyla yaşama taraftarı olduğumuz için, reelde ki kutuplaşmayı, ayrışmayı da buraya taşımakta geri kalmıyoruz maalesef. Hepimiz; işimizden, eşimizden, ailemizden zaman ayırıp burada eğlence amaçlı, sohbet amaçlı vakit geçiyoruz. Burada sabahlara kadar kaos yaratıp birbirimizi üzüp kırabiliriz, söylenmeyecek hakaretleri de yapabiliriz bu da bir seçenek ama kutuplaşmayı, ayrışmayı bir kenara bırakıp sohbet edersek, pozitif tartışabilirsek oyundan alacağımız zevki üst noktaya taşıyabiliriz.

Neticesinde burası bir oyun, dün ittifak olabiliyorken, bugün ayrışabiliriz. Bugün ayrıştıysak; yarın tekrar ittifak olabiliriz. İşte bu sebeplerden dolayı, saygıyı her zaman önde tutmalıyız. Bizler birbirimize ne kadar saygılı olursak, yeni gelen insanlarda bizlere ayak uyduracaktır ve ortam daha da güzelleşecektir.

#TemizOyunİstiyoruz
#GöreveHoşgeldinArıMaya🐝

Samimiyetimi anlayabilen herkese teşekkür ediyorum,
Hep birlikte daha güzel işler başaracağız.

Juvanes*

Siyahadam

Ziyaretçi
Ben hiç bir zaman bir konuyu uzatmadım asıl buraya yazarsam konunun uzayacağını düşünüyorum
Ferhat beyin seste yapılan toplantıda sözü vardı bir daha bu oyuna moderatör olarak gelmeyecek dedi biz de sözüne güvendik bugün ne değişti
bu yapılanın yine adaletsiz bir ortam yaratacağını düşünüyorum
bu konunun demokratik bir ortamda sesli bir şekilde konuşulup karara bağlanmasını daha doğru buluyorum oldu bittiye getirmek doğru değil
sesli toplantı yapmak adalet ve demokrasi anlamında daha doğru oyundaki oyuncular olarak bir üyenin oyuna dönmesini isteyebiliyoruz ama sesli toplantı istemiyoruz nasıl Adelet anlamadım

Siyahadam

Ziyaretçi
Gelelim kaygımıza
Benim partimin ve ittifak partilerimin gonca başkanla hiç bir problem olmamıştır
Ancak bu oyundan yaptığı yanlışlar yüzünden gönderilen birisinin aynı yanlışları yapmayacağının kimse garantisini veremez
Ve yaptığı şeylerin doğru olmadığını Ferhat bey de kabul etmişti siz bugün bunun bir görevi yerine getirmek olduğunu söyleyerek yaptığının doğru olduğunu kabul etmiş oluyorsunuz ve bende ozaman neden yanlış dediniz ve bir daha olmayacak dediğiniz şeyi yaptığınızı anlamadım
Eğer bu oyunda adalet ve demokrasi varsa ki bence var sesli toplantı yapmaktan kaçınmayın oyundaki oyunculara güvenin bir saygısızlık olmayacaktır ben bütün oyunlara güveniyorum ve ordan çıkacak karara da saygı duyarım

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
Ben hiç bir zaman bir konuyu uzatmadım asıl buraya yazarsam konunun uzayacağını düşünüyorum
Ferhat beyin seste yapılan toplantıda sözü vardı bir daha bu oyuna moderatör olarak gelmeyecek dedi biz de sözüne güvendik bugün ne değişti
bu yapılanın yine adaletsiz bir ortam yaratacağını düşünüyorum
bu konunun demokratik bir ortamda sesli bir şekilde konuşulup karara bağlanmasını daha doğru buluyorum oldu bittiye getirmek doğru değil
sesli toplantı yapmak adalet ve demokrasi anlamında daha doğru oyundaki oyuncular olarak bir üyenin oyuna dönmesini isteyebiliyoruz ama sesli toplantı istemiyoruz nasıl Adelet anlamadım
Ben böyle bir söz verdiğimi hatırlamıyorum sayın oyuncumuz. Yukarıda konu ile alakalı çok detaylı bir açıklama yapıldı. Konuyu bizden talep eden Juvanes* başkanın hemen üstteki birleştirici mükemmel bir yazısı var onu tekrar tekrar okumanızı rica ediyorum. Adaletsizlik hissettiğiniz ilk an bana ulaşabilirsiniz. Müsait her durumda sizi dinliyor cevap veriyor olacağım bundan şüpheniz olmasın.

Siyahadam

Ziyaretçi
İşte bende onu diyorum şuan Adeletsizlik hissediyorum ve size söylüyorum sesli toplantı yapalım diye ve size sözünüzüde hatırlatayım olurmu ?

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
İşte bende onu diyorum şuan Adeletsizlik hissediyorum ve size söylüyorum sesli toplantı yapalım diye ve size sözünüzüde hatırlatayım olurmu ?
Hatırlatma yaptınız ve hatırlanmadı böyle bir hatırlatma. Çünkü böyle bir söz verilmedi. Bu konuda en mağdur olan kişi af yetkisini kullanıp dönmesini talep ediyorken adaletsizlik hissettiğiniz şeyi buyrun açıklayın sizi dinliyoruz.

Vampirella

Ziyaretçi
Hatırlatma yaptınız ve hatırlanmadı böyle bir hatırlatma. Çünkü böyle bir söz verilmedi. Bu konuda en mağdur olan kişi af yetkisini kullanıp dönmesini talep ediyorken adaletsizlik hissettiğiniz şeyi buyrun açıklayın sizi dinliyoruz.
Hissettikleri adaletsizlik değil de farklı bir şey ama burada söylemeyeyim 😅

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...