DÜZENLEME FORUM KURALLARINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Değerli Başkan Online oyuncuları,
23 Ocak 2024 tarihinde Başkan Online yönetimi olarak bir dizi kararlar sonucunda;
-Forumda tüm mesajlar ve konular yönetim onayına sunulmuş olup, bu durum forum için olumsuz bir tablo oluşturmuştur.

Bunun sonucunda forumda bu konunun tartışılmasına izin verilmiş, yönetim tarafından tartışma teşvik edilmiştir.,
Alınan kararlar sonucunda:
-Forumda Başkan Online platformları dışında ekran görüntüsü / video kaydı paylaşmak kesinlikle yasaklanmıştır.
Başkan Online platform dışı iletişimi onaylamaz ve bu platformlarda yazılanlardan sorumlu değildir.
Kullanıcıların sosyal medya uygulamalarından birbirini bulması Başkan Online'nin sorumluluğu kapsamında değildir.
Başkan Online gerçek ad-soyad kullanmak yerine nickname ya da sahte isimler kullanılmasını önerir ve gerçek ad-soyadını kullanan oyuncular bu konuda kendisinden sorumludur. Gerçek ad-soyad kullanan kişiler talep gönderdiğinde ücretsiz şekilde kullanıcı adları değiştirilecektir.
(Forumda platform dışı ekran görüntüsü / video kaydı paylaşan kişiler Forumda Vatandaş-2 rütbesine alınır ve oyuncuya eksi 5000 yeşil taş cezası uygulanır.)

-Oyun siyaseti dışında tartışmak, tartışmalarda hakaret ve argo kullanan kişiler: 1 gün ban cezası alır ve Vatandaş-2 rütbesine hiçbir uyarı olmaksızın alınır. Ve bu kişilerin bundan sonra paylaştıkları artık tamamen yönetici filtresinden geçer.

-Herhangi bir küfür eden ya da küfürü ima eden kişiler, hafif. veya ağır fark etmeksizin forum hesabı 15 gün banlanır ve oyun hesabına süresiz ban cezası verilir.
Bu durumda oyuncu 1 kereliğe mahsus olmak kaydı ile oyuna geri dönebilir. (Ancak 100 Level altı bir hesaba süresiz ban cezası verildi ise döndüğü hesaba eksi 10 milyar oyun parası ceza uygulanır.)
Oyuncu 15 gün sonunda foruma Vatandaş-2 olarak döner.
-1 Kereliğe mahsus olmak kaydı ile oyuna geri dönebilir kuralını açıklar isek oyuncular bu tarz hatalar yapmakta ve ne olursa olsun bir şekilde geri dönmek istemekte. Bazen bu istek bireysel olurken bazen toplu şekilde olmakta. Bu da yönetimi çaresiz bırakmasından bazen de bıktırmasından kaynaklı yönetimin yanlış kararlar almasına sebebiyet vermekteydi.
Bundan dolayı yönetim olarak bunu yazılı bir kural haline getirip kontrol mekanizmasını oyuncularımıza bırakıyoruz.

Yapılan eleştirilerde yönetiminin ceza sisteminin daha net olması gerektiği konusundaki eleştirileri kabul ederek, ceza alan her kullanıcının profiline ceza veren yönetici tarafından ceza sebebi artık yazılacaktır.
Örnek:
1706230110546.png

-Burada işlenebilecek tüm suçlar yazılamayacağı için, bunun tahmin edilemez bir durum olarak görüldüğü için tek tek şu, şu kadar ceza / bu, bu kadar ceza gibi bir tanımlama durumu mümkün değildir.
Ancak yönetim risk gördüğü her oyuncu için Vatandaş-2 forum rütbesini uygun görebilir. Bu konu yöneticilerin aldıkları karar sorgulanamaz.

Herkese iyi oyunlar dileriz.

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Uygulanan kurallar bundan sonrası için geçerli olup, geçmiş olaylardan dolayı kimse yargılanmayacaktır. (Bu kurallara sebebiyet veren kişiler hariç)
Kurallar yeterli olmadığı takdirde yönetim tarafından tekrardan kurallar revize edilebilir, konu önerilere açıktır.
İyi oyunlar dileriz.

ADANALI0102

BİZ BU PİYASAYA YENİ GELMEDİK GERİ GELDİK
Vatandaş
Ben oyunda ve forumda gerçek kimlik adımı kullanıcı adım olarak kullandığım için oyun ve forum kullanıcı adımın yönetim tarafından ADANALI0102 kullanıcı adı olarak değiştirilmesini talep ediyorum @Mahmut @Gonca

YgtFrz0

35. Dönem İstanbul Şehir Başkanı
Vatandaş
Önerilerimizi dikkate alarak oyunumuzun en önemli parçalarından biri olan forumu geliştirmek konusunda adım atan oyun yönetimine tebriklerimi sunuyor, kendilerine aldıkları kararlardan dolayı teşekkür ediyorum. Umarım bu sorun gibi diğer sorunları da başarıyla çözerek oyunumuzu çok iyi yerlere getireceğiz.

murat_trkmn

Ziyaretçi
Oyunda ve forum da adımı degiştirmek istiyorum

Her ikisi de adım:
Hayalperest_5006

Sera

Ziyaretçi
Oyunda ve forum da adımı degiştirmek istiyorum

Her ikisi de adım:
Hayalperest_5006
Forum için :

Buradan işlem yapabilirsin oyun içinde sol üstten adam resmine tıklayıp nick değiştirebilirsin ilk kez değiştirceksen ücretsiz daha önce değiştirdiysen elmas karşılığı değiştirebiliyorsun

TürkAslan54

Ziyaretçi