Demokrasi ve Gelişim Partisi Kuruluş Bildirisi

YgtFrz0

35. Dönem İstanbul Şehir Başkanı
Vatandaş
DEMOKRASİ VE GELİŞİM PARTİSİ
KURULUŞ BİLDİRİSİ

Bundan yaklaşık bir yıl önce adım attığım siyasi hayatımda birçok farklı görevde bulunarak Türk milleti için elimden geleni yapmaya çalıştım. Türkiye için mücadele ederek geçirdiğim bu süreçte başta halkımız olmak üzere bana destek olan herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün itibarıyla artık yeni bir parti kurarak yeni bir yola girdiğimi hepinize duyurmak istiyorum.

Partimizin adı “Demokrasi ve Gelişim Partisi”, kısaltması “DGP”dir. Partimizin sembolü “çınar ağacı”dır. Çınar ağacı köklü, dayanıklı ve büyük Türkiye Cumhuriyeti’ni, ağacın yaprakları ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını temsil eder. Bunun yanında çınar ağacı birliği, dayanışmayı ve sürekli büyümeyi de sembolize eder. Partimizin logosu; sürdürülebilirlik ve gelişimi temsil eden yeşil zemin üstüne köklü çınar ağacıdır, logonun çerçevesinde demokrasiyi temsilen mavi renk bulunmaktadır.

Adından da anlaşılacağı gibi partimiz ülkemizin demokratik ortamının korunması için çalışacaktır. Bunun yanında ülkemizin ve milletimizin refah seviyesinin arttırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunacaktır. Partimiz; ATATÜRK ilkelerini, sosyal devlet ve hukukun üstünlüğü anlayışlarını benimsemiştir. Partimizin siyaset anlayışının temelinde “insan” vardır. İnsan hakları, özgürlük, eşitlik, adalet, barış, milli birlik ve dayanışma gibi önemli insani değerleri ön planda tutar. Bilim, sanat ve kültür faaliyetlerini destekler.

Demokrasi ve Gelişim Partisi; ülkenin her anlamda tam bağımsızlığının, kuvvetler ayrılığı ilkesi gereğince devletin yasama, yürütme ve yargı kuvvetlerinin farklı organlara verilmesinin, ülkenin laik ve çağdaş düşüncelerle yönetilmesinin gerekliliğini savunur. Demokrasi ve Gelişim Partisi, devletin bütünlüğünü destekler. Paralel devlet yapılanmalarının ve devlete karşı yapılan bölücü eylemlerin karşısındadır.

Partimizin üyesi olmak, partimizin yönetici kadrosunda görev almak veya başka bir sebeple bana ulaşmak için Discord üzerinden iletişime geçebilirsiniz (YgtFrz#5954). Partimizin ülkemiz demokrasisine hayırlı olmasını diliyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

D8DDF8FF-6829-4C9C-9381-0201CE17957C.png

iElectro01Q

🪽ⓈⓁⓅ🪽,⚛️🄰🅁🄶🄴⚛️,⚙️🆃🅲🅿⚙️ 𝙆𝙪𝙧𝙪𝙘𝙪𝙨𝙪
Vatandaş
Parti Üyesi
BAĞIMSIZ
Hayırlı olsun

Ardilla

TGDP - 20,21,23. D.MV; 22 D.İB, 24. D.GBV
Vatandaş
Parti Üyesi
BAĞIMSIZ