BAŞKAN ONLİNE YENİ SEÇİM SİSTEMİ YAYINDA!

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
Değerli Başkan Online oyuncuları,
Başkan Online olarak her gün bir seçim ve seçimsiz bir gün olmaması adı altına bir takım değişikliklere gitmiş bulunmaktayız.

Bu kapsamda;
-Neredeyse 5 günde bir seçim olacak ve seçim olmadığı günler de yasa tasarıları oylanacaktır.

Oyun Başkanı Seçimi: 18. ve 22. günler arasında 2 tur olarak gerçekleşecek.
1. Tur Başlangıç: 18.x.2023 - 00.00
1. Tur Bitiş: 20.x.2023 - 00.00

2. Tur Başlangıç: 20.x.2023 - 00.10
2. Tur Bitiş: 22.x.2023 - 23.59
Şeklinde olacak.

Meclis Seçimleri (Milletvekili, Meclis Başkanı ve Bakanlar Seçimleri): 10. ve 15. günler arasında gerçekleşecek.
Milletvekili Seçimi Başlangıç: 10.x.2023 - 00.00
Milletvekili Seçimi Bitiş: 12.x.2023 - 23.59

Meclis Başkanı ve İçişleri Bakanı Seçimi Başlangıç: 13.x.2023 - 17.00
Meclis Başkanı ve İçişleri Bakanı Seçimi Bitiş: 14.x.2023 - 17.00

Adalet Bakanı ve Ekonomi Bakanı Seçimi Başlangıç: 14.x.2023 - 17.00
Adalet Bakanı ve Ekonomi Bakanı Seçimi Bitiş: 15.x.2023 - 17.00
Şeklinde olacak.

Şehir Başkanı Seçimi: 1. ve 3. günler arasında gerçekleşecek.
Şehir Başkanı Seçimi Başlangıç: 1.x.2023 - 00.00
Şehir Başkanı Seçimi Bitiş: 3.x.2023 -23.59

Kuvvet Komutanı Seçimi: 5. ve 7. günler arasında gerçekleşecek.
Kuvvet Komutanı Seçimi Başlangıç: 5.x.2023 - 00.00
Kuvvet Komutanı Seçimi Bitiş: 7.x.2023 -23.59

Şehir Valisi Atamaları: Ayın son günü en yüksek puana sahip olan oyuncu atanacak.
Şehir Valileri, Şehir Başkanlarından sorumlu olacak.
Şehir Valileri, Şehirlerindeki Şehir Başkanlığı bir sebepten boşalır ise Şehir Başkanı ve Şehir Valisi görevini birlikte yürütecek.
Eğer Şehir Valisi inaktif duruma düşer ise Oyun Başkanı tarafından yeni vali atanacak.

Seçim şartları, adaylık şartları tüm seçimlerde değişecek olup; tüm değişiklikler Eylül ayında geçerli olacaktır.
Her seçim ile ilgili detaylar, ilgili alanlarda duyuru şeklinde açıklanacaktır.

*Kalan günlerde Yasa Tasarısı oylaması yapıalcaktır.
İyi oyunlar dileriz.

Son düzenleme:

Büşra Gamze

Ziyaretçi
Merhaba aklımdaki soru şu: Şehir valisi ayın son günü en yüksek puana sahip oyuncuysa şehir başkanı nasıl seçilecek? Daha sonra mı açıklayacaksınız?

Capello

Üye
Vatandaş
Şehir valisi şehir deki 1. Sıradaki
Şehir başkanı ise şehirdeki 2. Sıradaki mi olucak ?

ZORBEY42

Ziyaretçi
Şehir Valileri, Şehirlerindeki Şehir Başkanlığı bir sebepten boşalır ise Şehir Başkanı ve Şehir Valisi görevini birlikte yürütecek.
⬇️
Şehir Sıralamasında ikinci olan başkan adayı, boşalan koltuğa otomatik olarak atanırsa daha iyi olmaz mı ?

Yoksa burada ki amaç, eğer şehir başkanı düşerse vali’ye çift maaş verilmesi mi.

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
⬇️
Şehir Sıralamasında ikinci olan başkan adayı, boşalan koltuğa otomatik olarak atanırsa daha iyi olmaz mı ?

Yoksa burada ki amaç, eğer şehir başkanı düşerse vali’ye çift maaş verilmesi mi.
Aslında burada amaç Valinin işlevlendirilmesi.
Çünkü Şehir Başkanının çok büyük bir önemi olacak.

Meteturan

Trabzonspor
Vatandaş
Neredeyse 5 günde bir seçim olacak olması iyi olmuş. Bu durum hem oyun içi hem de forumda aktifliği artıracaktır diye düşünüyorum. Milletvekili, şehir başkanı veya vali olmak seçim sonucuna göre kişi tercihine bırakılabilir. Örneğin ben şu an milletvekiliyim ama vali olmak istiyorum, bunu açıkça belirleyen yazılı kurullar olmalı. Son gün istifa mı etmek gerekiyor? Ya da ben valiyim ama milletvekili seçimlerinde aday olmak istiyorum, ne yapmak gerekiyor? Bunların her biri için ayrı ayrı kuralları yazılı olmalı bir yerde. Bunun sonucunda herkes yola nasıl devam edeceğini rahatlıkla seçebilir.

sami erdogan

Yeni Üye
Vatandaş
Evet secim 5gunde olmasi cok iyi oldu cok heyecanli gecicek oyunda ztn bunlar eylul ayindan itibaren gecicek diyolar o zamana altyapi fln hazirlanir
Neredeyse 5 günde bir seçim olacak olması iyi olmuş. Bu durum hem oyun içi hem de forumda aktifliği artıracaktır diye düşünüyorum. Milletvekili, şehir başkanı veya vali olmak seçim sonucuna göre kişi tercihine bırakılabilir. Örneğin ben şu an milletvekiliyim ama vali olmak istiyorum, bunu açıkça belirleyen yazılı kurullar olmalı. Son gün istifa mı etmek gerekiyor? Ya da ben valiyim ama milletvekili seçimlerinde aday olmak istiyorum, ne yapmak gerekiyor? Bunların her biri için ayrı ayrı kuralları yazılı olmalı bir yerde. Bunun sonucunda herkes yola nasıl devam edeceğini rahatlıkla seçebilir.

KUDRET

Haksız olup birlikte olmaktansa adaletli olmak
Vatandaş
Değerli oyun yönetimi zaten oyunda zaten birçok parti var zaten üye yok eski oyuncular bile oyunu bırakma aşamasında sizden ricam milletvekili seçimini ilk 15 partiden yapmanız zaten ilk 10 dakilerin hepsi birbirleri ile ittifak içerisinde üye olmadığı için ilk 10a giremiyoruz ilk 15 yaparsanız eski oyuncularda kendi partileri ile oyunda iktidar olabilirler