9 NOLU YASA TASARISI OYLAMASI | Parti Kurmaya Level Şartı Getirilmesi

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
Konu; parti kurmak isteyen oyuncunun belirli bir levelden yüksek olma şartı. Böylece hem tanınan bir oyuncu parti kurmuş olur hem de oyun hakkında yüksek bilgiye sahip olduğu için işleyişe hakim olur.

Gerekçe; parti kuran başkanın leveli yüksek olması demek oyuna hakim olması demektir bu da demektir ki başkan o levele gelirse hem oyuna hem de partisindeki üyelere oyun tecrübesiyle daha iyi yardımcı olacaktır.

Değişiklik; parti kuran başkanın en az 100 levele sahip olması 100 leveli tamamlamalı.

Sonuç; Eğer parti kuracak olan başkan 100 levele kadar oyunda kalırsa hem oyuna hakim olur hem gerekli bütün bilgilere sahip olur hemde üyelerini daha iyi bir şekilde faydalı olacaktır.

Karar meclisin ve sayın milletvekillerimizindir .

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
Bu yasa tasarısı oyuncuların hakkını gasp edecek, şevkini kıracak yıkıcı bir yasa tasarısıdır. Bahse konu olan yasa tasarısının kabul edilip yürürlüğe girmesiyle birlikte mevcut siyasi parti genel başkanlarından 100 levelin altında olanlar ne yapacaklardır? Siyasi parti kurma şartları açıktır. Zorlaştırmanın kimseye bir faydası da olmayacaktır. Çok seslilikten rahatsız olmamak lazımdır. Her bir siyasi parti bizim başımızın tacıdır. Mecliste temsil edilmeyen ama ayakta kalmak için var güçleriyle çalışan siyasi partilerimiz rahat olsunlar; Onların hakkını ve hukukunu koruyacak, onların meclisteki temsilcileri, gür sesleri olacak yegane parti İlk Adım Partisi'dir.

İlk Adım Partisi, 2 milletvekili ile söz konusu yasa tasarısına HAYIR oyu kullanmıştır.

Ayberk Köksalan

Hürriyet ve İstiklâl Partisi Genel Başkanı
Vatandaş
Bence zorlaştırmadan çok parti liderlerinin partilerine kattıkları yeni üyeleri hızlı geliştirebilmeleri için oyunu bilen kişilerin parti açabilmeleri daha güzel olacaktır. Yeni başlayan üyelere hem daha kolay maddi destek sağlayabilirler hemde akıllarında ki bir çok soruyu daha kolay cevaplayabilirler

Hakan DEMİRCİ

ALBAYRAK PARTİ BAŞKANI
Vatandaş
Bu yasa tasarısı oyuncuların hakkını gasp edecek, şevkini kıracak yıkıcı bir yasa tasarısıdır. Bahse konu olan yasa tasarısının kabul edilip yürürlüğe girmesiyle birlikte mevcut siyasi parti genel başkanlarından 100 levelin altında olanlar ne yapacaklardır? Siyasi parti kurma şartları açıktır. Zorlaştırmanın kimseye bir faydası da olmayacaktır. Çok seslilikten rahatsız olmamak lazımdır. Her bir siyasi parti bizim başımızın tacıdır. Mecliste temsil edilmeyen ama ayakta kalmak için var güçleriyle çalışan siyasi partilerimiz rahat olsunlar; Onların hakkını ve hukukunu koruyacak, onların meclisteki temsilcileri, gür sesleri olacak yegane parti İlk Adım Partisi'dir.

İlk Adım Partisi, 2 milletvekili ile söz konusu yasa tasarısına HAYIR oyu kullanmıştır.
Alparslan başkanım bundan bı önceki tasarı sizindi oylaması yapıldı bazılarına uyuyor bazilarina uymuyor ama kimse de çıkıp ses etmedi kotulemedi. Siz çıkıp bütün parti başkanlarına ve milletvekillerine mesaj attınız kabul ettirmek için buda yalnis birşey yine birşey diyen olmadı. Dusunce ve fikir özgürlüğü ve saygınlığından dolayı IMG_20230506_175919.jpg

MEHMETKIRAN

Aktif Üye
Vatandaş
Alparslan başkanım bundan bı önceki tasarı sizindi oylaması yapıldı bazılarına uyuyor bazilarina uymuyor ama kimse de çıkıp ses etmedi kotulemedi. Siz çıkıp bütün parti başkanlarına ve milletvekillerine mesaj attınız kabul ettirmek için buda yalnis birşey yine birşey diyen olmadı. Dusunce ve fikir özgürlüğü ve saygınlığından dolayı Ekli dosyayı görüntüle 9019
👏👏👏

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
Alparslan başkanım bundan bı önceki tasarı sizindi oylaması yapıldı bazılarına uyuyor bazilarina uymuyor ama kimse de çıkıp ses etmedi kotulemedi. Siz çıkıp bütün parti başkanlarına ve milletvekillerine mesaj attınız kabul ettirmek için buda yalnis birşey yine birşey diyen olmadı. Dusunce ve fikir özgürlüğü ve saygınlığından dolayı Ekli dosyayı görüntüle 9019
Değerli Genel Başkanım; Bizim İlk Adım Partisi olarak meclise sunduğumuz yasa tasarısı oyunun sürdürülebilirliğini arttırmaya yönelik, oyundaki heyecan ve dinamizmi geliştirmeye yönelik bir tasadıydı. Bizim tasarımızda insanların ellerinden haklarını almak, onları engellemek yoktu.

Bu yasa tasarısı hakkında milletvekillerine mesaj atılmadan önce genel başkanları çiğnememek maksadıyla öncelikle TÜM SİYASİ PARTİ GENEL BAŞANLARINA bilgilendirme mesajı atıldı. Bunu bu zamana kadar yapmamış olmanız zannediyorum sizin eksikliğinizdir. Genel başkanların ardından meclisteki milletvekillerine mesaj atılarak yasa tasarısı hakkında bilgi verildi. Olması gereken zaten budur. Biz hiçbir milletvekiline "partinizi bırakın, partimize gelin" demedik, milletvekili oldukları için OY KULLANACAKLARI YASA TASARISI HAKKINDA ONLARI BİLGİLENDİRDİK.

MEHMETKIRAN

Aktif Üye
Vatandaş

Size katılmıyorum başkanım öncelikle bizler yani kurulmuş partiler yeni gelen oyuncunun şevkini kırmıyoruz nasıl ki oyunda seçimlerde oy kullanabilmek için ilkokulu bitirme ve 20 bin başkanlık puan şartı varsa bizde bu şekil bir kural düşündük ona bakarsanız ozaman yeni gelen üye direk oy kullansın güzel olmazmı onun da şevkini kırmamış olur yönetim dimi 🙃ayrıca bizler sabahtan akşama akşamdan sabaha kadar burda yeni gelen üyelere eğitimler destekler bilgiler veriyoruz ve kimseninde şevki kırılmıyor tam dersi hırs yapıp level atlayıp parti kurma yoluna gidiyor böylece daha zorlu liderler çıkıyor ortaya buda oyuna daha ayrı bir zevk katıyor bu yüzden fazla uzatıp değerli zamanınızı almıyayım karar meclisimizindir diyip konuyu burdan kapatıp size katılmıyorum diyorum🌹

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
Size katılmıyorum başkanım öncelikle bizler yani kurulmuş partiler yeni gelen oyuncunun şevkini kırmıyoruz nasıl ki oyunda seçimlerde oy kullanabilmek için ilkokulu bitirme ve 20 bin başkanlık puan şartı varsa bizde bu şekil bir kural düşündük ona bakarsanız ozaman yeni gelen üye direk oy kullansın güzel olmazmı onun da şevkini kırmamış olur yönetim dimi 🙃ayrıca bizler sabahtan akşama akşamdan sabaha kadar burda yeni gelen üyelere eğitimler destekler bilgiler veriyoruz ve kimseninde şevki kırılmıyor tam dersi hırs yapıp level atlayıp parti kurma yoluna gidiyor böylece daha zorlu liderler çıkıyor ortaya buda oyuna daha ayrı bir zevk katıyor bu yüzden fazla uzatıp değerli zamanınızı almıyayım karar meclisimizindir diyip konuyu burdan kapatıp size katılmıyorum diyorum🌹
Nezaket e üslubunuz için çok teşekkür ediyorum. İyi oyunlar diliyorum değerli başkanım. :)

Mustafa Denli

Ziyaretçi
Değerli Genel Başkanım; Bizim İlk Adım Partisi olarak meclise sunduğumuz yasa tasarısı oyunun sürdürülebilirliğini arttırmaya yönelik, oyundaki heyecan ve dinamizmi geliştirmeye yönelik bir tasadıydı. Bizim tasarımızda insanların ellerinden haklarını almak, onları engellemek yoktu.

Bu yasa tasarısı hakkında milletvekillerine mesaj atılmadan önce genel başkanları çiğnememek maksadıyla öncelikle TÜM SİYASİ PARTİ GENEL BAŞANLARINA bilgilendirme mesajı atıldı. Bunu bu zamana kadar yapmamış olmanız zannediyorum sizin eksikliğinizdir. Genel başkanların ardından meclisteki milletvekillerine mesaj atılarak yasa tasarısı hakkında bilgi verildi. Olması gereken zaten budur. Biz hiçbir milletvekiline "partinizi bırakın, partimize gelin" demedik, milletvekili oldukları için OY KULLANACAKLARI YASA TASARISI HAKKINDA ONLARI BİLGİLENDİRDİK.
Şu yazının saygısızlığına bak ilk önce genel başkanlara attım benim düşünceme kulak asmazsa milletvekillerine yazıcam şeklinde üstü kapalı tehdit ediyorsun sanırım benim partimdeki kişileri bilgilendirmeK sana mı kalmış çok yazarak doğru yazmıyorsun birşeyler yapabilirsin çaba gösterebilirsin emek harcayabilirsin fakat saygısızlık yaparsan orda dur diyen olur sana kim der gerekirse tek başıma derim inşallah benim milletvekillerime yazarsın o zaman saygısızlık nasıl yapılır üstü kapalı konuşma nasıl yapılır çok net görürsün üslup anlayışını bir an önce değiştir bu şekilde yaklaşırsan sanada farklı yaklaşılır bilgin olsun iyi oyunlar

Uğur CANPOLAT

İlk Adım Partisi Genel Başkan Yardımcısı
Vatandaş

Kesinlikle katılıyorum sayın başkanım kimseyi oyundan uzaklaştırmak istemeyiz Biz İlk Adım Partisi olarak oyunu güzelleştirmek için emek veririz.

Hakan DEMİRCİ

ALBAYRAK PARTİ BAŞKANI
Vatandaş
Alparslan Başkanım milletvekili olanlar bir partinin üyesi sanırım bunu unuttunuz nasıl siz milletvekilinizi yazmışsınız 2 milletvekili ile red oyu attık diye yazmışsın mesela benim partimin milletvekillerine mesaj atıp onaylatmak için oy istiyorsun. Hatırlatmayı oyun yönetimi yapıyor bildirimleri atıyor zaten. Partimin milletvekilleri oylama başladığı zaman bana soruyor ne atalım diye ortak karar alıp onu seçiyoruz. Sizin bir daha müdahale edip hatırlatma mesajı atmanız komik geliyor.

Şuan çıkan yasa tasarısı için ise kimsenin sevki kırılmaz seviye şartı gelmesi çok parti olmasını engeller bizim istediğimiz şey çok parti olup olmaması da değil kaliteli sağlam ve bilgili partilerin açılması. Oyunun yazılı kuralları var fakat partilerinde aralarında hoşgörüden doğan yazılı olmayan kuralları var oyunun ve bu tarz konuların hakimi olmadan parti açan çok kişi olduğundan bunun azaltacağını düşünüyorum

Vampirella

Ziyaretçi
Bence yeni oyunculara zaten yeterince yükleniliyor. Oy atmak için bunu yapmak zorundasın, milletvekili olmak için şunu başarmalısı, parti kurmak için de belirli koşullar zaten var ve üniversite mevzunu olmak vip almayan biri için zaten yeterince vakit gerektiren bir durum. Bu kadar yük'e bir de level yükü eklemek bence kesinlikle caydırıcı bir durum bu konuda Alparslana hak veriyorum. Gelelim Alparslanın herkese mesaj atmasına. Oyun da her parti ortak hareket ediyor ve insanlar zaten kendi fikirlerine karşı olan bir partide barınmıyor. Siz hayır dicek bir partinin üyesine mesaj atsanız dahii fikri degismeyecektir. Hem gereksiz hem de etik olmayan bir davranış. Denlicigimide cok seviyorum burdan onada saygılar ifindim ahahjs

MEHMETKIRAN

Aktif Üye
Vatandaş
Bence yeni oyunculara zaten yeterince yükleniliyor. Oy atmak için bunu yapmak zorundasın, milletvekili olmak için şunu başarmalısı, parti kurmak için de belirli koşullar zaten var ve üniversite mevzunu olmak vip almayan biri için zaten yeterince vakit gerektiren bir durum. Bu kadar yük'e bir de level yükü eklemek bence kesinlikle caydırıcı bir durum bu konuda Alparslana hak veriyorum. Gelelim Alparslanın herkese mesaj atmasına. Oyun da her parti ortak hareket ediyor ve insanlar zaten kendi fikirlerine karşı olan bir partide barınmıyor. Siz hayır dicek bir partinin üyesine mesaj atsanız dahii fikri degismeyecektir. Hem gereksiz hem de etik olmayan bir davranış. Denlicigimide cok seviyorum burdan onada saygılar ifindim ahahjs
Ahanda nakaratlar sultanı devreye girdi🙃

MEHMETKIRAN

Aktif Üye
Vatandaş
Ayrıca sanada katılmıyorum ❌

Mustafa Denli

Ziyaretçi
Saygılar bizde yeniden doğuşun gülü 🌹

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
Şu yazının saygısızlığına bak ilk önce genel başkanlara attım benim düşünceme kulak asmazsa milletvekillerine yazıcam şeklinde üstü kapalı tehdit ediyorsun sanırım benim partimdeki kişileri bilgilendirmeK sana mı kalmış çok yazarak doğru yazmıyorsun birşeyler yapabilirsin çaba gösterebilirsin emek harcayabilirsin fakat saygısızlık yaparsan orda dur diyen olur sana kim der gerekirse tek başıma derim inşallah benim milletvekillerime yazarsın o zaman saygısızlık nasıl yapılır üstü kapalı konuşma nasıl yapılır çok net görürsün üslup anlayışını bir an önce değiştir bu şekilde yaklaşırsan sanada farklı yaklaşılır bilgin olsun iyi oyunlar​
Saygısızlığı kimin yaptığını yazıları tarafsız bir şekilde okuyan herkes çok iyi anlayacaktır. "benim düşünceme kulak asmazsan milletvekillerine yazacağım" düşüncesi benim söylediklerimle uzaktan yakından bir alakası olmayan, aksine bilinç altınızdakini dışa vuran bir yaklaşım olmuş. Benim karşıma dikileceğinizi söylüyorsunuz. Asıl meydan okuyan sizsiniz. Kabadayılık yapacaksanız mahalle kahvenizde yapın. Benim üslubumu eleştiriyorsunuz, önce kendinize bakın. Başkan Online gibi bir platformda Oyun Başkanlığı yapmış birine bu üslup hiç yakışmıyor. Ben siyasi nezakti iyi bilen bir kardeşinizim. Bana sakın ders vermeye kalkmayın. Konuyu farklı yerlere çekmeye, algı yaratmaya, benim söylemlerim üzerinden taraftar devşirmeye kalkmayın. Hele hele "önünü keserim, karşına dikilirim, dur derim" gibi cümleler kurma talihsizliğine sakın düşmeyin. Ben gayet temiz bir niyetle oyunun gelişimi adına hazırladığımız yasa tasarımızı ittifak ayırmadan herkese ilettim. Bu siyasi nezaketin bir gereğidir. Keşke elinizi taşın altına koysaydınız da size ilettiğim yasa tasarısı hakkında kıymetli fikirlerinizi benimle paylaşsaydınız.​