17 NOLU YASA TASARISI OYLAMASI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
Başlık: Şehir Başkan Yardımcılığı Makamının Getirilerek Boşalan Koltuklara Şehirdeki İkinci En Yüksek Puanlı Oyuncunun Getirilmesi
GİRİŞ CÜMLESİ: Bu yasa tasarısı İlk Adım Partisi milletvekilleri tarafından hazırlanarak meclis gündemine sunulmuştur.

KONU: Şehir başkanının oyuna girmemesi ya da istifası durumunda görevine son verilmesiyle boşalan koltuğun hakkaniyetli bir şekilde şehirdeki en yüksek ikinci sıradaki kullanıcıya tahsis edilmesi.

GEREKÇE: Yapılan atamalarda liyakatin tesisinin sağlanması, emek ve çaba sarf eden kullanıcıların onure edilmeleri, oyuna olan ilginin arttırılmasının sağlanması.

DEĞİŞİKLİK: Şehir Başkan Yardımcılığı makamının tahsis edilmesiyle birlikte mevcut şehir başkanının herhangi bir sebepten dolayı şehir başkanlığı görevinden alınması ya da istifası durumunda yerine gelecek ismin belirlenmesinde liyakat ve oyundaki performaslarına bakılması daha hakkaniyetli olacaktır. Bu sebeple nasıl şehrin en yüksek puanı şehir başkanlığı görevine getiriliyorsa, en yüksek ikinci puana sahip olan kullanıcı ise yardımcılık makamına getirilecektir. Şehir başkanının görevinden ayrılması durumunda şehir başkan yardımcısı olan kullanıcı otomatik olarak şehir başkanı olarak belirlenecektir.

NOT: Şehir başkan yardımcılığı makamının mevcut şehir başkanı görevdeyken herhangi bir fonksiyonu olmayacaktır.

SONUÇ: Bahse konu olan yasa tasarısının onaylanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte şehir başkanlığı atamalarında adam kayırma, partilileri gözetme gibi olayların yaşanmasına fırsat verilmeyecek, adil ve hakkaniyetli bir görevlendirme sistemi ortaya çıkacaktır.

Takdir yüce meclisimizindir.

İmza Sahibi Milletvekilleri;
Özbaş • Cclown • Kardelen Kurt • Joker Happy 07 • Özge Demirhan

Oylama 22 Temmuz 2023 21.00 ile 23 Temmuz 2023 21.00 arasında gerçekleşecektir.

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
İlk Adım Partisi'nin geçmiş dönem milletvekillerinin hazırlayarak meclis gündemine sundukları bu kıymetli yasa tasarısı siyaset üssü bir anlayışla incelenmeli, hakkaniyet ve tarafsızlık ilkesiyle değerlendirilerek OY BİRLİĞİYLE mecliste yasalaşarak yürürlüğe girmelidir.

Meteturan

Trabzonspor
Vatandaş
Güzel bir düşünce, onaylanması dileğiyle..

KURT 77

Ziyaretçi
İster istemez oyun başkanı kendi partisinden ve ittifak tan atıyor böylelikle 1. Kişiden sonra daha çok uğraşan kişi olucak çok güzel bir öneri ama oyun başkanının vasıflarını çoğaltmak ta gerekicek artık.

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
İster istemez oyun başkanı kendi partisinden ve ittifak tan atıyor böylelikle 1. Kişiden sonra daha çok uğraşan kişi olucak çok güzel bir öneri ama oyun başkanının vasıflarını çoğaltmak ta gerekicek artık.
Yiğitler yiğidi başkanım Oyun Başkanı'nın görev ve sorumluluklarını arttıracak yeni bir yasa tasarısını gelin hep birlikte siyaset üssü bir anlayışla el birliğiyle hazırlayarak meclis gündemine sunalım.

KURT 77

Ziyaretçi
Yiğitler yiğidi başkanım Oyun Başkanı'nın görev ve sorumluluklarını arttıracak yeni bir yasa tasarısını gelin hep birlikte siyaset üssü bir anlayışla el birliğiyle hazırlayarak meclis gündemine sunalım.
Güzel insallarla,güzel fikirlere her zaman varız başkanım 🙏🌹

Bekir B.

Muğla Şehir Başkanı
Yasaklı Üye
Vatandaş
Farkında mısınız bilmiyorum ama İlk Adım Partisi meclise sunduğu tüm yasa tasarılarında partinin menfaatinden çok oyunun gelişimini esas alıyor. Siyaset üssü bir anlayışla hazırlanan bu yasa tasarısının meclisten tam not alacağına yürekten inanıyorum. Bir önceki dönem milletvekillerimizi bu kıymetli çalışmalarından dolayı ayrıca kutluyorum.

aslan91

Edirne Şehir Başkanı
Vatandaş
Parti Üyesi
TÜRK BUDUN PARTİSİ
Bu yasa tasarısına göre başkanın yetkileri kısıtlanmış oluyor

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
Bu yasa tasarısına göre başkanın yetkileri kısıtlanmış oluyor
Hiç kimse merak buyurmasın. Bu yasa tasarısının meclisten geçmesiyle birlikte yeni yasa tasarılarımızı meclis gündemine sunacağız. Dersimize o kadar iyi çalıştık ki, eğer bize destek olur, yolumuzu açar, yükümüzü omuzlarsanız, el birliğiyle oyunun gelişimi için daha çok çalışırız.

Sercan Kankılıç

17, 18. DÖNEM ADALET BAKANI
Yasaklı Üye
Vatandaş
İlk Adım Partisi oyunun gelişimini esas alıyor. Partiler üssü bir anlayışla, ittifaklar üzeri bir bakışla oyuncunun hakkını, hukukunu, emeğini ve azmini koruyor, kolluyor. Gelin, sizler de oyunun gelişimi için böylesine hayırlı bir yasa tasarısına "EVET" diyerek destek olun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...