YENİLİK SEÇİM SİSTEMİ - SIRALAMA OY KATKISI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Uğur.

Juvanes*
Yönetici
Yönetici
28. Dönem Oyun Başkanı
Değerli Oyuncularımız;

Oyunda aktif olmanın ve verilen emeklerin karşılığını partilerimize ekstra yansıtmak adına; PARTİ OY KATKISI da önümüzdeki seçimlerde aktif olacaktır.

Vergi Sıralamasındaki ilk 20 Oyuncu ile Genel Sıralamadaki ilk 20 Oyuncu, (ilgili ay içerisinde, parti değişimi yapmayan oyuncular esas alınarak) partilerine göre listelenip, sıralamalarda en fazla oyuncusu olan partiler belirlenecek ve oyuncularımızın emekleri; partilere ekstra OY KATKISI olarak avantaj sağlayacaktır.

1. Partiye: +20 OY
2. Partiye: +10 OY
3. Partiye: +5 OY
4. Partiye: +5 OY
5. Partiye: +5 OY

Oy katkısı yukarıdaki gibi olup, en fazla emek eden partilerimiz seçime de önde başlayacaktır.

Fazla karışık olmaması adına, yalın bir şekilde yazılmış olup ekstra sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz. Tek tek cevaplanacaktır.

Keyifli oyunlar dileriz.

Buğra Kemer

Bozkurt Harekat | 23.Dönem Adalet Bakanı
Vatandaş
Düzenlemeler yaparak bizlerin emeklerini hiçe saymadığınız için teşekkürler.

Yeni gelen düzenleme ile ekstra oyları biz partiler nasıl kullanacağız ?

Kaan Yüksel

Ziyaretçi
Parti değişimi yapmayan oyuncular derken atıyorum ben A partisinde döneme başladım B partisine geçtiğimde bu katkı olmayacak mı ?

Uğur.

Juvanes*
Yönetici
Yönetici
28. Dönem Oyun Başkanı
Parti değişimi yapmayan oyuncular derken atıyorum ben A partisinde döneme başladım B partisine geçtiğimde bu katkı olmayacak mı ?

Örnek:
1 Ocak itibariyle, Yeniden Doğuş Partisinde başlarsanız ve o ay içerisinde parti değişimi yaparsanız liste dışı olacaksınız. Siz liste dışı olduğunuz için 21. kişi listeye dahil olmayacak ve 19 kişi üzerinden listelenmeye devam edecek.

niko_23

Azerbaycan Turk Birligi kurucu baskanlarindan
Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Baskanim oncelikle wunu bilmek isterim. Orenyin ilk 20 likde A Partisinin 5 uyesi var
B partisini 5 uyesi S-D-E-F-X partilerininde 2 uyesi var. Bu durumda sonuclar nasil hesaplanacaq? Achiklama verirseniz sevinirim

niko_23

Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Wu an genel siralamada
Yeniden doguw 3
Yenilikci demokrasi 3
Azerbaycan Turk birliyi 2
Turan 2
Toplumcu Demokrasi 2
Iwci ve Emekci 2
Altin ok 1
Vefa 1
Bozkurt Herekat 1
Bu durumda sonuclar nasil hesaplanacak?

Xəlil Xəlilzadə

Ziyaretçi
Saygıdeğer baskanlarım.Parti oy katkısı sistemi adil bir ödüllendirme sistemine benziyor. Ancak, diğer partilerdeki üye sayısının azlığına dikkat çekmek ve onların da adil bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak önemlidir

niko_23

Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Bu konuyla ilgilide yonetime bir onerim var.
Parti olarak deyilde uye baskan olarak. Mesala ornek genelde 1 nci olanin oyu 20 sayilsin
2nci olanin oyun oyu 19 sayilsun 3 nci olanin oyu 18 sayilsin. Mesela bunun kibi. Boyle olursa hem partiler hemde uyeler ilk 20 ichin cabalar. Oylamadada 1 nci 2 nci 3 ncu olanin oyu onemli oldugindan baskan adaylari o uyelerle iletiwim kurub kendine oy isteyecekdir. Boylelikle ilk 20 likde olanlarin avantajlari hem parti olaraq hemde oyunda uye bawkan olaraq cok daha onemli olacaqdir

niko_23

Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Veya genelde ve vergide ilk 5 de olanlarin oy sayisi (1-5) oy katsayisi 20 olarak sayilsin
(1-5)-20 oy
(6-10) 15 oy
(11-15) 10 oy
(16-20) 5 oy
Boyle olursa dahada iyi olur. Chaliwan uye veya bawkaninda onemi artmiw olur.

niko_23

Vatandaş
Parti Üyesi
AZERBAYCAN TÜRK BİRLİĞİ
Boylece her hangi bir partiye uye olmayan oyuncularinda oylari onemli olmuw olur. Ve oy kullanmasi ichin partilerden veya baskan adaylarindan her hangisise oy kullanacak kiwiye makam teklif ede bilir. Boylelikce hech bir partiye uye olmayibda chaliwan baskanlara milletvekili veya belediyye baskani koltuku kismet ola bilir

M-D

Ziyaretçi
Bence vergide ve başkanlık puanında 1.ci olan kişisinin oy sayısı 10000 olsun

Gerçek yorumum şudur
Bu oy tablosu baştan sona sıralamadan aşşağıya oyuna çok büyük bir şekilde yük olucaktır.
Bunun takibini yapmak gerçekleştirmek yönetime ayrı bir külfet getirecektir.
Yönetim bunun takibini yaptı bir şekilde oldurdu diyelim peki seçimlerde bu iş yüzde yüz kaosa dönüşecektir.
En basit örneği inaktif oylar bile kaosa ve tartışmaya yol açarken bu denli geniş bir hesap muhtemelen aynı durumu ortaya çıkaracaktır.
Oyunda her zaman kaos ve tartışma eksik olmaz orası ayrı bir konu fakat burda anlatmak istediğim şudur
Üye üyeyle tartışma yaparsa oyunu bırakmaz
Fakat üye yönetim ile tartışmaya girdiğinde oyunu bırakıyor.
Yönetimin üyeyi istemediği için kesinlikle değil.
Hemen ithamlar başlıyor adaletli değil birini tutuyor bizim oyunu bırakmamazı istiyor vs vs
Bu düşünceleri yazanlar zaten küçük düşünüyorlar ticaret ile yürütülen bir oyunda kim neden taraf tutsun ki fakat bazen anlatılmıyor bu durum

Herkes için hayırlısı olsun
Bence eski sistem ile devam edilmesi daha iyi olacağını görüşündeyim

BaşkanOnline

I LOVE BAŞKANONLINE
Yönetici
Bu sistem Şubat ayına kadar gerekli altyapı çalışmaları yapılarak ve katkıların anlık takip edildiği bir alan yapılarak Şubat ayına kadar aktif olacaktır.
Altyapı eksikliğinden şimdi başlayamamış olup bu sistem ile ilgili herhangi bir değişiklik yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...