OYUN VE FORUM İÇİ UYULMASI GEREKEN KURALLAR (1 Kişi İçeride)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baskanonline

YÖNETİCİ
Yönetici
OYUN KURALLARI

Oyun kuralları, genel şartlar ve koşulların bir uzantısıdır. Bir kilitlenme durumunda veya sadece neye izin verilip neye verilmediğini görmek için genel şartlar ve koşullar okunmalıdır.

Oyun kurallarını atlatmaya çalışmak kural ihlali kabul edilir.

1. Oyun talimatları, oyun kuralları

1.1. İlgili oyun veya hizmetlere ait oyun talimatları ve oyun kuralları oyunun/hizmetin ilgili web sayfasında duyurulur.
1.2. Kullanıcı oyun dünyalarında çok sayıda başka kullanıcılarla birlikte oynadığının ve iletişim halinde olduğunun farkındadır. Huzur içinde oynama olanağını sağlamak için kurallara uyulması gerekmektedir. Kullanıcı katılmak suretiyle oyun kurallarını ve hizmete katılım koşullarını bağlayıcı olarak kabul etmiş sayılır.
1.3. Kullanıcı bundan başka, oyunların ve hizmetlerin sunumunu ve huzurlu oyun ortamını bozacak her türlü davranıştan uzak duracağını da taahhüt eder.
1.4. Oyun sohbet alanında gereksiz yere işkal etmek (Flood) kural ihlalidir ve aynı şekilde cezalandırılır.

2. Hesap

2.1. Her oyuncu, sadece bir hesaba sahip olabilir ve bir hesap yönetebilir.
2.2. Hesap sahibi, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresine sahip olan kişidir. Destek ekibi, doğrulama amacıyla, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresini sorma hakkına sahiptir.
2.3. Şifre paylaşımı kural ihlalidir ve aynı şekilde cezalandırılır.
2.4. Başka bir hesaba kural dışı bir biçimde girmeye çalışmak kurallara aykırıdır. Hesap sahibi dışında yapılan tüm girişler kural dışı olarak değerlendirilir. Kural ihlalleri oyundan atılmaya neden olabilir. Başkan Online ekibi sizden asla şifrenizi istemez!
2.5. Bir hesap sadece kendi başarısı için oynanmalıdır. Bir hesabın, bir başka hesabın özel çıkarı için yönetilmesine izin verilmez. Bir hesabı, başka hesaplara fayda sağlamak için (pushing) kullanmak yasaktır.
2.6. Etkin olmayan Başkan Online hesapları silinmez.
2.7. Şikayete gelen kullanıcıların ban atılmıcağını bilsinler şikayetler oyundan bildirimlerden araştırılıp gereği yapılacağını kullanıcılar bilmelidir.
2.8. Oyun içerisinde gerçek hayatta olan siyasi parti,kişi vb. isimler kullanmak kural ihlalidir ve aynı şekilde cezalandırılır.Buna gerçek hayatta parti isimleri ile parti kurmak da dahildir.
2.9. Oyun içerisinde sohbet de siyasi konuşmalar kural ihlalidir ve aynı şekilde cezalandırılır.

3. Netetiği

3.1. Oyunda herhangi bir şekilde veya herhangi bir yerde, küfür, hakaret, asılsız suçlama veya diğer oyuncularla ilgili şüpheli yorumlara müsamaha gösterilmez ve bunu yapanlar cezalandırılır.
3.2. Oyun içi mesajlarda, sohbet odasında, dünya sohbet kanalında ve oyuncu profillerinde ilgili sunucu dili veya İngilizce dışında bir dil kullanmak yasaktır. Sunucu dili, sunucu seçim ekranındaki ülke bayraklarıyla gösterilir. Çoklu diller sunucu dili olarak kullanılabilir.(Güncelleme ile aktif olacak bir kuraldır.)
3.3. Sohbet odasında, oyuncu profillerinde veya oyun forumlarında herhangi bir bağlantı yayınlanmasına izin vermiyoruz. Başkan Online bağlı alan adlarının geçtiği bağlantılar bunun dışındadır.
3.4. Her tür reklam, istenmeyen posta ve zincir posta paylaşımına izin verilmez.
3.5. Oyun içi iletilerin, e-postaların veya sohbet kayıtlarının, iki tarafın da izni olmadan (veya ilgili tüm şahısların izni olmadan) oyunda veya forumda paylaşılması yasaktır.
3.6. Bir oyuncuyu hesabını silmeye, devretmeye, paylaşmaya; şifre paylaşımı veya kural ihlali yapmaya zorlamak yasaktır.
3.7. Oyun içindeki hataları oyuncuların kendi çıkarları için kullanması yasaktır ve bunu yapanlar cezalandırılır. Aynı durum script, bot veya diğer benzer programların kullanımı için de geçerlidir.Fark edilen hatalar veya yanlışlıklar hemen Destek iletişim formu kullanılarak haber edilmelidir.
3.8. Başkan Online resmi makamların benzeri isimler; etik olmayan, ırkçı veya küfür içerikli hesap isimlerinin kullanılması yasaktır ve bu tür hesaplar derhal silinerek cezalandırılır.
3.9. Oyun ve Hizmetlerin, IP numarasını gizleyen yazılımlar (örneğin Proxy) veya kullanıcının ikamet ettiği konumu gizleyen diğer işlemler ile birlikte kullanılması yasaktır.

4. İdari

4.1. Destek ekibi ve yöneticiler, kural ihlallerine karşı verilecek cezalara karar verme hakkına sahiptirler. Hesap kilitlenmesi sırasında meydana gelebilecek zararlar asla telafi edilmez; bu durum, ikramiye kaybı, yarışmalardaki kayıplar ve diğer kayıpları da içerir. Oyuncunun, kilitlenme sırasında oluşabilecek, ücretli özelliklerdeki zaman kaybının (Örneğin vip 1,vip 2) telafisini veya yenilenmesini isteme hakkı yoktur. Ücret ödeyen oyunculara ne kilitleme ne de cezalandırma sırasında, oyun kurallarıyla ilgili özel bir muamelede bulunulmaz.
4.2. Kural ihlali durumlarında tek muhatabınız oyun dünyanızdaki Destek ekibidir. Oyuncular, baskanforum.com kullanarak durumlarını açıklayıp itirazlarını iletebilirler (https://baskanforum.com/). Oyuncunun Destek’in verdiği karara itiraz etmek için iyi bir nedeni olması durumunda lütfen konuyu daha üst bir makama gönderilmesini talep edin. Bu durumda verilen karar yeniden gözden geçirilecektir.
4.3. Başkan Online, oyun ve forum kurallarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.
4.4. Eğer oyun kurallarında tek bir madde geçersiz olursa; bu tüm kuralların değil, sadece o maddenin geçerlilik durumunu etkiler. Geçersiz madde yöneticiler tarafından en kısa sürede değiştirilir.
4.5. Kullanıcı Forum veya Oyunda yönetim ekibine küfür, hakaret, asılsız suçlama gibi ithamlarda bulunması kural ihlalidir ve aynı şekilde cezalandırılır.
4.6. Parti üyeleri İle birlikte oyunu Tehdit etme gibi durumlarda parti Başkanları sorumlu tutulur ve olaya karışan her üye kural ihlali nedeni ile cezalandırılır.

Her forumda tüm kullanıcıların uyması gereken bir takım kurallar vardır. Gönderilerinizin bu kuralları ihlal ettiğini düşünürsek, sizi yönlendireceğimiz için, tüm kullanıcılardan bu kurallar dizisini baştan sona okumasını istiyoruz.

FORUM KURALLARI

Kullanıcılar sayesinde, bir topluluk herkesin katılabileceği şekilde gelişebilir. Bu topluluğun mümkün olduğunca adil olacak şekilde tasarlanabilmesi için, birbirleriyle başa çıkmak için kesinlikle uyulması gereken birkaç kural vardır. Bununla birlikte, yapıcı argümanlar her zaman memnuniyetle karşılanmaktadır.

Bununla birlikte, görüşlerinizi gönderirken kimseye alay, aşağılama, hakaret, küçümseme veya zarar konusu yapılmayacağını söylemeye gerek yok. Burada diğerlerine saygı ilk önceliğimizdir.

Oyuncular veya oyuncu grupları asla uyruklarına veya kökenlerine göre etiketlenmemelidir. Bir şirket olarak ayrımcılığa, tacize, ırkçılığa veya gruplara karşı herhangi bir nefreti hoş görmüyoruz. Forumlarımızda böyle bir davranış sergileyen herkes hoş karşılanmaz!

Ayrıca, ekiplerimizin bir parçası olan her moderatörün forumu zengin çeşitlilik, yapıcı kültürel tartışma ve hoşgörü yeri olarak gören, herhangi bir ayrımcılığa tahammül etmeyen ve herkesin refahına katkıda bulunan kişiler olmasını bekliyoruz. !

Nezaket

Burada diğer insanlarla uğraştığınızı asla unutmayın!

Bir makale yazarken, çoğu insan maalesef mesajların sadece bilgisayarlar tarafından değil, aynı zamanda (diğer) yaşayan insanlar tarafından, özellikle de insanlar tarafından okunduğunu unutur.

Bunu her zaman hatırlayın ve sözlü iftira seviyesine inmeyin. Unutmayın: Ne kadar kaba davranırsanız, bir şeye ihtiyacınız olduğunda insanlar size daha az yardımcı olmaya istekli olacaktır.

Basit bir kural: Asla başkalarına doğrudan söylemeyeceğiniz hiçbir şeyi yazmayın.

Yaş

Bir başkasına, sadece diğer kişi sizden daha genç olduğu için bir avantajınız olduğunu hissetmek, insanların ne kadar kibirli olabileceğini kanıtlar - aynı şey daha yaşlı insanlar için de geçerlidir. 14 yaşında bir genç akıllı sorular sorabilir ve 45 yaşında bir yetişkin saçma sapan konuşabilir. Burada yaş asla tartışma konusu olmamalıdır.

Sözlü tartışmalar

Herkes toplulukta uyum sağlamada aktif bir rol oynar. Birinin başka birinden farklı bir görüşü varsa, bu en fazla öneri olarak görülmelidir - ancak kindar olmak veya sözlü tacizde bulunmak için bir neden olarak görülmemelidir. Küfür veya kışkırtıcı dil hoş görülmeyecektir. Lütfen burada oyun ve gerçeklik arasında net bir çizgi çizmeye çalışın. Bu sadece gerçek hayatla hiçbir ilgisi olmayan bir oyun forumudur.

Ancak kim yanlış davranırsa bunun sonuçlarını ödemek zorunda kalacak; bu, ilgili tüm kullanıcılar için geçerlidir. Bu sonuçların tam olarak neyi gerektirdiği, işlenen ihlalin ciddiyetine bağlıdır.

Tehditler Tehditlere

Müsamaha göstermeyiz. Bir tehdit oluşursa, resmi bir uyarı yapılır. Daha fazla işlem yapma hakkımızı saklı tutarız.

Suç faaliyeti

Kışkırtmak Burada başkalarını cezai suçlar işlemek için kamuoyuna kışkırtanlar yasal sonuçlar beklemelidir. Herhangi bir şekilde insanlık dışı bırakan web sitelerine bağlı URL'ler ve bu öğeleri yayınlayan kullanıcılar silinir. Korsanlık eylemleri de hoş görülmeyecektir.


Çapraz gönderme


Bir sorunuz varsa, lütfen bunu yalnızca bir forumda yayınlayın , hepsi değil. Sorunuzu tüm forumlara göndermek, daha hızlı bir şekilde yanıt alacağınız anlamına gelmez; aslında, sadece tam tersi bir etkiye sahiptir. Girişiniz silinecek. Çapraz gönderiler, başkalarından gelen soruları cevaplayacak kadar iyi olan kaba ve rahatsız edici kullanıcılar olarak görülür.

Önce eski konu başlarına bakın (= eski girişler)

Aynı veya çok benzer soruların düzenli olarak ortaya çıkması çok sinir bozucu. Eski mesaj dizilerine göz atarsanız, genellikle aradığınız cevapları hemen bulursunuz ve bir yanıtın gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, sık sorulan bir soruyu tekrar getirirseniz, göz ardı edilmeyi de beklemeniz gerekecektir.

Konu satırı seçme Gönderiniz için konunun
ne olduğunu açıkça gösteren bir konu satırı seçmelisiniz. "Heeeeeeeeelp" kesinlikle uygun değil. Birçok ünlem işareti de yardımcı olmaktan ziyade sıkıntı olarak görülür.

Metinlerinizi sadece büyük harflerle yazmaktan kaçının, çünkü SADECE OKUYMAK ZOR DEĞİLDİR AMA İNTERNETTE Çığlık olarak Yorumlanır.

Eksik noktalama işaretleri aynı zamanda cümleleri birbirine aktarabilir ve bu da cümleleri mantıksal olarak birbirlerinden ayırmayı zorlaştırır (bu alıştırma cümlesinde olduğu gibi).

Ayrıca yazma ve yazım hataları, bir txt'nin okunabilirliğini artırmak için tam olarak yardımcı olmaz.

Bu nedenle, metni göndermeden önce her zaman metni okumak ve açık hataları düzeltmek için zaman ayırmalısınız.

Sorularını doğru bir şekilde formüle etmek için çaba göstermeyenlerin, başkalarının cevaplamak için ekstra çaba göstermesini beklememesi gerekir.

Kibar olun

Bir soru yayınlasanız veya hızlı bir şekilde cevaplasanız bile, lütfen gönder düğmesine basmadan önce tekrar okuyun. Genellikle aceleyle yazılmış bir metnin aslında amaçlandığından daha olumsuz bir etkisi olacaktır. Metnin yanlış anlaşılıp anlaşılamayacağını düşünün. Metinde ironik bir alt ton varsa bu oldukça kolay olabilir. (Göz ;)kırpma) gibi ifadeler karışıklık ve yanlış anlaşılmayı önlemeye yardımcı olabilir.

Sabırsız davranış

Bazı cevaplar zaman alır. Foruma yaygın katılımdan memnunuz, ancak hızlı yanıtları garanti edemeyiz. Sabırsız davranışlar davanıza daha fazla yardımcı olmaz.

Spam gönderme

Diğer forumlarda olduğu gibi, tartışmayı tıkayan gereksiz mesajlar (spam mesajlar) istenmez. Tekrarlanan spam suçları durumunda, başka işlem yapma hakkımızı saklı tutarız.

Uyarı : Spam vb açık forum, eğlence iplik grupları olarak yazılan bu tip için belirlenen forumda izin, tabii ki, bir çöp konuşmak, birlikte karıştırılmamalıdır

Sorumluluk

Her kullanıcı kendi katkılarından sorumludur. Yayınlarında her kullanıcı kendi görüşlerini özgürce ifade etme hakkına sahiptir. Fakat ifade özgürlüğü ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Temel Anayasa Kanunu'nda belirtilen bu hak bile, bazı diğer yasalar, özellikle (Türkiye Ceza Kanunu) ile sınırlandırılmıştır. Bu tür içeriğin yayınlanıp yayınlanmayacağına karar vermek de forum operatörüne bağlıdır.

Arada bir "Teşekkür ederim" de

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, küçük bir teşekkür uzun bir yol kat edecektir. Bir yanıtın size yardımcı olduğu kanıtlanırsa, sonuçta, sorunuzu cevaplamak için biraz boş zamanını feda eden yazar, sizden olumlu bir tepki almaktan kesinlikle heyecan duyacaktır. Ayrıca, diğer kullanıcılara zaten yardım edildiğini bildiren bir teşekkür, bu konuyu daha fazla tartışmadan da çıkaracaktır.

Bağlantılar

Forumda çevrimiçi olarak neyin yayınlanıp neyin yayınlanmadığına ilişkin belirli bir sorumluluk taşıdığımızdan, genel olarak tüm dış bağlantıları yasaklıyoruz. Harici bağlantılar, klan, lonca ve aile sayfaları veya forumlar dahil olmak üzere harici sayfalara (Başkan Online) yönlendiren bağlantılardır.

Tabii ki, bazı istisnalar vardır, ancak bunlara Destek tarafından izin verilmelidir.

Görüntüler

Resim yükleme sayfasına resim yükleyerek forumda resim yayınlayabilirsiniz. Elbette, tüm yasalara veya forum kurallarına aykırı olmadığı sürece tüm görüntülere izin verilir.

Yasak imge örnekleri:

- Pornografik imge

- Şiddet içeren imge

- Irkçı imge

- Politik olarak motive edici imge

Bunlar sadece birkaç örnektir. İçerikten emin değilseniz, lütfen bir forum moderatörüne resmin iyi olup olmadığını sorun.

Kapanan Konu

Bir moderatör bir Konuyu kapatırsa, lütfen yeni bir Konu açmayın. İlk başta bu neden tam olarak belli olmasa bile, Kapatılmasının bir nedeni vardır.

Bir moderatörün bir konuyu kendi ilgi alanlarına göre kapattığını düşünüyorsanız veya bununla ilgili genel bir şikayette bulunmak istiyorsanız, lütfen süper moderatöre veya forum yöneticisine özel bir mesaj gönderin.

Özel mesajlar (PM)

"Ana Sayfa" yı tıkladığınızda portaldaki diğer kullanıcılara özel mesajlar yazabilirsiniz.

Bu özel mesajlarda, arkadaşlarınızla rüzgâr çekebilir, klan etkinlikleri planlayabilir veya ICQ, MSN vb. İçin takas numaraları oluşturabilirsiniz.

Teamspeak veya Movie Studio gibi forum.

Lütfen düzgün davranmayı ve diğerlerine medeni ve adil bir şekilde davranmayı unutmayın. Hakaretler, tehditler, vb. Hoş görülmeyecek ve bir ihlal durumunda daha fazla işlem yapma hakkımız saklıdır.

Siyasi / Dini görüşler

Herkesin siyasi / dini bir görüşü vardır. Bir kişi daha tarafsız bir siyasi / dini görüşe sahip olabilir, diğeri daha aşırı düşünebilir. Bu görüşler ve görüşler burada ilgi veya önem taşımaz. Bu yüzden fikrinizi kendinize saklayın ve lütfen düşüncelerinizi / fikirlerinizi başkalarına aktarmayın.

Forumda siyasi veya dini ifadelerin kullanımı dikkatle kullanılmalıdır. Bu yorumları düzenlemek veya silmek moderatörün inisiyatifindedir.

İletişim bilgileri

Forumu kimin okuduğunu ve kişisel bilgilerinizi görebileceğinizi asla bilemezsiniz. Bu, ICQ, MSN, Skype, TS, Yahoo Messenger, posta adresi, telefon numarası, cep telefonu numarası vb.Gibi tüm kişisel iletişim bilgileriyle ilgilidir.

Bu nedenle, kişisel iletişim bilgilerinizi yalnızca bu bilgileri alması gereken kişiye kişisel bir mesajla gönderin!

Oyun Parti reklamları

Oyunda Parti lütfen belirlenmiş reklam alanını kullanın (genellikle forumun altında). Herkes reklamlarını başka alanlara yerleştirecek olsaydı, gerçekten önemli şeyler gizlenmiş olurdu.

Takma ad

Portalda, neredeyse sınırsız takma ad seçimine sahipsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birkaç şey var.

Diğer kullanıcılara hakaret eden veya sahte takma adlar gibi diğer kullanıcıları rahatsız etme niyeti olan bir takma ad seçmeyin. Elbette ırkçı isimler ya da şiddeti yücelten isimler de yasaktır.

Rahatsızlık

Forumda * edit ** edit ** edit ** edit ** edit ** edit ** edit ** * ile son derece taciz ediyor musunuz? Bunun sadece bir ekran görüntüsünü yapın ve bu tacizin gerçekleştiği takma adı, tarihi ve saati belirtin. Tabii ki, bu rahatsız edici mesajı bir forum moderatörünün dikkatini gönderiye çekerek de "bildirebilirsiniz". Ancak, her zaman önce bir ekran görüntüsü yapılmalıdır.

Ayrıca polise şikayette bulunabilirsiniz. Yardımımızla polis sizi kimin taciz ettiğini belirleyebilir ve buna göre harekete geçebilir.

Sadece "HAYIR" deyin

Kimse sizi rahatsız eden bir şey hakkında konuşmaya zorlayamaz. Eğer böyle hissetmiyorsanız kimseye cevap vermek zorunda değilsiniz. Birisi sizi rahatsız ediyorsa, sadece moderatörler veya yöneticilere bildirin.

Şahsen tanışmak mı? Asla yalnız!

Oyundan biri sizinle yüz yüze görüşmek istiyor mu? Onlarla gerçekten tanışmak isteyip istemediğinizi düşünün ve arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşun. Herkese açık bir yer seçin ve yakında birkaç arkadaşınız olduğundan emin olun. Kişinin size ne vaat edeceği önemli değil, orijinal buluşma yerinde kalın. Seni orada kimin bekleyeceğini asla bilemezsin.

Reklamlar

BAŞKAN ONLİNE harici ürün veya hizmetlerin reklamına izin verilmez.

Bu, birisine hangi tür fareyi kullandığınızı veya ne tür bir araba kullandığınızı söylemenizin yasak olmadığı anlamına gelir, ancak bu, gitmesi gerektiği kadarıyla ilgilidir.

Not: Forumun sağlayıcısı, tıklanabilir banner reklamlar için forumu kullanabilir.

İmza

İmzanızla kayıtlarınıza kendi kişisel dokunuşlarınızı verebilirsiniz. Genel bakışın bozulmadan kalması için birkaç kural izlenmelidir: İmzada en fazla 1 şeride izin verilir. Maks. boyut 600 x 90 pikselden fazla olmamalıdır; bu boyut, VDZ (Alman Dergi Yayıncıları Birliği) tarafından bir banner reklam için standart boyut olarak ayarlanır. Reklamverenler sloganlarını bu boyutta bir afişe sığdırabiliyorsa, bunun sizin için de bir sorun olmaması gerekir. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, birkaç grafiği dışarıda bırakın. Resme ek olarak, en fazla 4 satır metin ve 2 boş satıra izin verilir. Önemli: Büyük yazı tipi boyutu, izin verilen satır sayısını azaltır!

Şikayetler

Oyun sizden ve tüm topluluktan gelişir. Görüş ve görüşleriniz bizim için çok önemlidir ve çok hoş geldiniz. Ayrıca şikayetleri, gelecekte kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir fırsat olarak görüyoruz.

Lütfen burada da kibar olmayı unutmayın! Grev, sözlü saldırı, çalışanlara ve diğer kullanıcılara hakaret çağrıları ve oyuncuların oyun değiştirmesi için yapılan çağrılar kesinlikle tabu. Bunlar foruma ait değildir ve derhal kaldırılacaktır. Rahatsız edici geri bildirimleri tamamen göz ardı edeceğimiz için, yalnızca sonunda zarar vereceksiniz.

Lütfen fikrinizi ifade ederken objektif olarak yazınız. Sorununuzu incelemekten ve sorunu çözmek için size en kısa sürede yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Kızgın olduğunuzda cevap göndermekten kaçının. Bir şeyleri düşünmek için bir gün ayırın ve sonra uygun şekilde yanıt verin. Diğer kullanıcılara aynı şekilde davranılmasını istediğiniz şekilde davranın.

Yalnızca rahatsız edici girişler yayınlamak için tartışmalara katılmak istiyorsanız, erişim haklarınız (haklı olarak) iptal edildiğinde şaşırmayın!

Başkan Online, oyun ve forum kurallarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

İlginiz için teşekkür ederim.

BAŞKAN ONLİNE YÖNETİMİ
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst