Ne Nedir? Nasıl Yapılır ? (1 Kişi İçeride)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ali.

BAŞKANONLİNE
Yönetici
Öncelikle Merhaba ;°Yeni başlayan kullanıcıların zorluk çektiğini fark ettik bu nedenle herkesin bilmesi gereken oyun içi temel güncel bilgilerin yer alacağı yeni bir yazı oluşturmak istedik. Öncelikle destek paneline ve genel sohbete sorulan oyunun bel kemiğini oluşturan bazı sorulara deyinip ardından da oyun içi aktivitelerin nasıl yapıldığına neden yapıldığına değinmek olacaktır.

°Bu makaleyi okuyan oyunculardan da istediğimiz yeni başlayan kullanıcılara makaleyi ulaştırmak olacaktır.1-Eğitim Nedir Nasıl Yapılır?° Oyunun bel kemiğini oluşturan olmazsa olmazı diyebileceğimiz şey eğitimdir. Eğitim ilerlemeden oyunda da ilerlemek söz konusu olamaz. Oyuna yeni başladığınızda ilk adımınız ilkokulu bitirmek olması gerekmektedir. Çünkü ilkokulu bitiremeden oy dahi kullanamazsınız.

°Ana ekranda sol alt bölümde eğitim yazısına basıp kendini eğit butonuna basıp ücret karşılığında eğitiminizi süresi doldukça arttırabilirsiniz.2-Sohbette Yazılan “Hepsi Açık” İfadesi Nedir ?

° Oyunun alt panelinde olan işler bölümündeki diğer kullanıcılarla ortak yapabileceğiniz 5 ortak için hepsinin açık olduğunu ifade etmek için oyun içinde kalıplaşmış bir söz grubudur. Sohbet kısmına hepsi açık yazan oyuncuların kullanıcı adlarını işler bölümündeki ortak işlere ismini yazıp istek gönderebilirsiniz. Ayrıca siz de hepsi açık yazarak iş isteği bekleyebilirsiniz.

3-Ticaret Nedir Nasıl Yapılır ? Seyahat Ne İşe Yarar ?

° Oyunun alt panelinde en sağda bulunan ticaret para kasma konusunda en kârlı bölümlerden biridir. Amaç bulunduğunuz ildeki ürünleri ucuz fiyattan alıp piyasalar yazısına tıkladıktan sonra ürününüzün daha pahalı olduğu şehre seyahat edip (sağ üstte bulunuyor) satıp kâr etmektir. Ürün fiyatları 30 dakika ara ile rastgele değişmektedir.

Ürün fiyat aralığı aşağıdaki gibidir:

Telefon: 10-50 TL
Altın: 40-200 TL
Elmas: 200-500 TL
Zümrüt: 500-750 TL
Döviz: 500-1000
Otomobil: 1000-2000TL

! EK TAVSİYE: Eğer ki seyahat süreniz dolmadı ise yukardaki listeyi göz önünde bulundurarak örneğin seyahat edemesiniz bile olduğunuz şehirde otomobil 1000-1150 tl civarında ise alıp stok yapmanız ve piyasa değiştiğinde muhtemel olarak daha yüksek bir fiyata satmış olacaksınız. Az da olsa risk içerir. Fakat yatırım tavsiyesidir.

4-Dükkan Nedir Neye Yarar ?

°Oyunun ana ekranında bulunan dükkan aldığınız andan itibaren sürekli kesintisiz olarak size gelir sağlayacaktır. Dükkan kalıcıdır. Belirli sürelerle kirayı toplayabilirsiniz. VIP satın alırsanız gelir artacaktır. Ayrıca başkanlık puanı da verir.5-Sertifika Nedir Neye Yarar?

°Oyunun ana ekranında eğitimin hemen yanında bulunan sertifika size belirli ücret karşılığında başkanlık puanı verir. Eğitim seviyeniz arttıkça alabileceğiniz sertifika puanı artar. Puan kasmak için en önemli bölümdür.6-Başkanlık Puanı Nedir? Nasıl Kazanılır ?

°Başkanlık puanı sizin şehir sıralamasında ve genel sıralamada yerinizi belirler. Oyundaki yaptığınız birçok işlem size başkanlık puanı kazandırır. Özellikle eğitim sertifika ve ana ekranda bulunan yeşil taş karşılığı medya satın almak diğer işlemlere göre daha fazla başkanlık puanı kazandırır. İş yaptığınızda dükkan kirası topladığınızda da başkanlık puanına katkısı olur.7-Şirket Nedir? Yararlı Mıdır?

°Şirket ana ekranda sağ köşede bulur ve içinde uçak ,ticari depo ve gazate olmak üzere 3 ayrı satın alınabilecek öge bulunur. Her ögenin altında açıklaması mevcuttur.

! EK TAVSİYE: Şirket bölümünde olan ticari depo oyun içinde size maddi ferahlık yaratacak olan en önemli kaynaklardandır. Oyuna yeni başlayan kişilere çoğunlukla depoyu fulle önerisi yapılır. Partiler de oyunculara depo yardımı yapmaya özen gösterirler. Depo ticaret kapasitenizi arttır. DEPO YATIRIM TAVSİYESİDİR!!8-Banka Nedir?


°Bir arkadaşınız var ve paraya ihtiyacı var sorun değil! Bu kısımdan arkadaşınıza günlük 2.500.000 para yollayabilirsiniz veya arkadaşınızdan size yollamasını isteyebilirsiniz. Oyun başkanı , emekli oyun başkanları , şehir başkanları ,milletvekilleri , parti başkan ve yardımcılarının gönderim limiti 10.000.000’dur.9-Mağaza Nedir?

°Oyunun ana ekranına bulunan mağaza içinde ücretli vıp1 ve vıp2 üyelikleri kapsar. Ayrıca oyun paranızla veya yeşil taşlarınızla yapacağınız işlemleri de kapsar. Yeşil taşlarınızı oyun parasına , oyun paralarınızı da yeşil taşa çevirebilirsiniz. Yeşil taş ve oyun paranızla başkanlık puanı almak için mağzaya göz atabilirsiniz.10-VIP Üyelik Nedir? Nasıl Katkı Sağlar?

°Mağaza bölümünde bulunan VIP1 ve VIP2 olmak üzere ikiye ayrılır. VIP üyeliklerin amacı kullanıcıların iş yapma , seyahat etme sürelerini kısaltması ile dükkan kiralarında daha fazla gelir toplamasıdır. Ayrıca VIP üyelikler ile günlük kazanabileceğiniz yeşil taş ve oyun parası miktarını da arttırırsınız. Tüm bunların dışında ise reklamsız ve temiz bir erişim sağlar , rahatsız eden reklamlar görmezsiniz.°VIP1 Özellikleri: -Dükkan gelirleri %25 artar.

-İş yapma , eğitim ve sertifika süreleri %25 azalır.

-Günde 3 yeşil taş ve 750.000 oyun parası kazanırsınız.

-Günde 250 başkanlık puanı kazandırır.°VIP2 Özellikleri: -Dükkan gelirleri %50 artar.

-Seyahat süresi %25 azalır.

- İş yapma , eğitim ve sertifika süreleri %50 azalır.

-Günde 5 yeşil taş ve 1.000.000 oyun parası kazanırsınız.

-Günde 500 başkanlık puanı kazandırır.-Konu üzerinde eklemeler yapılacaktır. Yeni başlayan oyuncular için oluşturulan bu rehberde olması gerektiğini düşündüğünüz hususları özelden belirtebilirsiniz.İyi Forumlar… 😊
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst