Hatay'ın Ana Vatana Katılmasının 85.Yıldönümü🇹🇷 (1 Kişi İçeride)

B E S O

İnkar Etmem Hak Yolunu 🔱
Vatandaş
Bugün, Hatay'ın Türkiye'ye katılışının 85. yıl dönümü Hatay, tarih boyunca stratejik ve kültürel açıdan önemli bir bölge olmuştur. Bu topraklar, yalnızca Türkiye'nin değil, tüm bölgenin ortak değerlerini temsil eder. 23 Temmuz 1939'da Hatay, Türk milletinin bir parçası olarak ulusal bütünlüğümüzü pekiştirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Hatay’ın Türkiye’ye katılması sürecinde büyük bir titizlik ve özen göstermiştir. Hatay’ın Türkiye'ye katılmasının ardından Atatürk, şu önemli sözleriyle bu süreci özetlemiştir:

"Hatay’ın milli sınırlar içinde yeri yoksa, bu topraklarda yaşayan insanların millet olma şerefini tam anlamıyla yaşadıklarını söyleyemeyiz. Hatay, bizim yurt topraklarımız arasındaki yerine kavuşmuştur ve bu durum Türk milletinin birliğini pekiştirmiştir."

Atatürk
'ün bu sözleri, Hatay’ın Türkiye'ye katılmasının sadece siyasi bir gelişme değil, aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu vurgulamaktadır. Hatay’ın bu topraklarda yaşayan halkıyla bir bütün olduğunu ve Türkiye’nin ulusal bütünlüğüne katkıda bulunduğunu ifade eder1000038225.jpg.

Hatay’ın bu özel gününü kutluyorum🇹🇷

B A Y - Z

YÜREK MEDYA EMEKLİ PATRONU 🎬
Vatandaş
Hatay'ın, Fransızlardan bağımsızlık alıp, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olmayı istemesi milletimizin de birlik ve beraberlik içinde yaşamayı tercih ettiğinin bir göstergesidir. Kutlu Olsun! 🇹🇷

ManisaliEmre

Özgürlük Ve İrade Parti Üyesi | Adalet Bakanı ⚖️
Vatandaş

Eymencim burayı oku istersen 🙏🙂
Bugün Fransızlar Hataydan çekildi.Katılma kararı resmi olarak 29 Haziranda alındı.

B E S O

İnkar Etmem Hak Yolunu 🔱
Vatandaş

Eymencim burayı oku istersen 🙏🙂
Bugün Fransızlar Hataydan çekildi.Katılma kararı resmi olarak 29 Haziranda alındı.
Hatay'ın Türkiye'ye katılışı 23 Temmuz 1939'da gerçekleşmiştir. Ancak, Hatay'ın Türkiye'ye katılımının resmi olarak ilan edildiği ve kutlandığı gün 29 Haziran 1939'dur. Hatay Millet Meclisi, 29 Haziran 1939'da oy birliği ile Türkiye'ye katılma kararı aldı aldı diye biliyor idim Teşekkürler 🙏

Cem60.

Ziyaretçi
Hayatının son günlerinde bile hatayla uğraşması
Hatay benim şahsi meselemdir - Mustafa kemal Atatürk
Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet olsun