Gelecek ve Yaşam Partisi 15.05.2022 Basın Açıklaması (1 Kişi İçeride)

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
4.Dönem Milletvekili seçimine girmiş bulunuyoruz. Üzülerek görmekteyiz ki kaymağını yiyen 5 partimiz “koltuk” koşuşturması yapmaktan “gerçekleri” savunacak duruma gelememişler. Aksine sistemin köleliğini yapmaktadırlar.

Hepsini en ince ayrıntısına kadar takip ettik. Açıklamaları inceledik. Bir tanesi de çıkıp “Biz seçime girmiyoruz” Seçim kurulu partiler ile yapılmalıdır deme cesaretini gösteremediler.

Koltuk için verdikleri mücadeleyi,gerçek bir demokrasi için veremeyen 5 partinin başta genel başkanları olmak üzere yönetimlerini kınıyorum.

Dün olduğu gibi bugünde değerli oy kullanma hevesi olan vatandaşlarımıza diyorum ki OY KULLANMA!

Seçime girmemiş tüm partiler bu konuda gerekli adımları atmasını bekliyorum.

Talebimiz açık ve net!

Ya baraj düzeni gelecek!
Ya da farklı alternatifler üretilerek her partinin seçime girmesi sağlanacak!

Sandık 5 parti için değil,her parti için kurulacak!

Siz koltuklarınız için gösterişli açıklamalar yapmaya devam edin. Aynı açıklamaları yararlı ve geliştirici şeyler içinde yapmanızı beklerdim.

Hiçbirine başarılar dilemiyor.
Boykot hakkımızı kullanıyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle
baskanumut

Eren Avcı

Yeniden Doğuş Partisi 🌄
20. Dönem Oyun Başkanı
Oyunun sistemi ilk 5 partinin seçime girmesi yönünde bizde onun için mücadele veriyoruz ilk 5e girmeyelimmi ne istiyorsunuz. Oyun yönetiminin karar alması gerekiyor bizlerle ne alakası var bu durumun

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
Sen arkandakiler için bir şey yapmazsan sistem bu diyip bu sistemin böyle devam etmesini sağlamaya devam edersin. Eğer sen ve diğerleri hep birlikte ortak tavır koyarsa gerisi gelir merak etme.

[email protected]

Ortak Kararlar Meclisi Kurucu Başkanı 🇹🇷
Vatandaş
belirli bir başkanlık puan üstü olan bütün partililer seçime girmeli ,böylelikle oyun hem sağlıklı olur hemde rekabet ortamı artar , oyuna baraj puanı getirilmesi gerektiğini düşünüyorum .

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
En ideali barajdır partinin üyeleri kendisine oy atamıyor böyle demokrasi mi olur? Seçim mi olur? Hadi mv de herkes katılır diğerinde zaten herkes 2.tura kalamıyor. Kalanlar değerlendirilir ittifak yapan ittifak yapar yapmayan yapmaz. Öyle oyun sistemi bu diyip yapmayalım mı bahaneleri üretmesin kimse.

Eren Avcı

Yeniden Doğuş Partisi 🌄
20. Dönem Oyun Başkanı
Baskanumut mecliste yasa sistemi açıldığında bu öneriyi vereceğim ancak dediğim gibi oyun yönetiminin kararı. Böyle bir yazı yazıp Bizi karşına almak yerine tüm başkanlara bu durumu bildirebilirdin bana böyle bir öneri daha önce gelmedi. Iyi oyunlar

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
Biz kimseyi karşımıza almayız. Politika oyunu oynuyorsun hakarette etmiyoruz etmekte haddimize değil. Gösteremediğiniz tavır için eleştiride bulunuyor haritamızı sunuyoruz.

Eren Avcı

Yeniden Doğuş Partisi 🌄
20. Dönem Oyun Başkanı
Biz kimseyi karşımıza almayız. Politika oyunu oynuyorsun hakarette etmiyoruz etmekte haddimize değil. Gösteremediğiniz tavır için eleştiride bulunuyor haritamızı sunuyoruz.
Böyle bir tavır göstermemiz konusunda daha önce bana yada partime ulaştınız mı. Seçim sistemi böyleyken siz benden protesto bekliyorsunuz. İlk 5de bulunan partileri kınamak yerine onları yanınıza alıp meclise böyle bir öneri sunmalarını isteyebilirdiniz.

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
Benim ulaşma zorunluluğum yok ama sizin takip etme zorunluluğunuz var. Size ulaşsam da sizin çözebileceğiniz bir şey değil. Boşuna 5 parti demiyorum siz de gözümde bu işi çözecek bir parti değilsiniz. 5 partinin öncülüğünde girmeyenlerinde sesini çıkartıp tavır koyması gerek hepsi bu.

Yalçın Kaya

Ayyıldız Hareket Parti Sözcüsü / Milletvekili
Vatandaş
Sayın Başkanumut,

Bizzat ben seçim sistemi ile ilgili açtığın konuya katkıda bulunmadım mı?
Bulundum...
İlk beşteki bir diğer parti yöneticisi Erenavc Başkan da o konudaki senin önerini beğenmedi mi?
Beğendi...

Buna rağmen senin çıkıp ilk 5 partinin tamamını kınaman son derece uygunsuz ve istikrarsız bir davranıştır.

Bu kuralı biz koymadık. Senin önerine katkıda da bulunduk ancak değiştirmek şu anda Oyun Yönetimi'nin elindedir.

Ne yani o itham ettiğin ilk 5 partinin ve dolayısıyla onlarla ittifak yapan diğer partilerin suçu oyunu kuralına göre oynamak mı?

O itham ettiğin ilk 5 partideki kişiler:
Sıralamaya girebilmek için bu ayın başından beri gecesini gündüzüne katarken...
İttifak yapabilmek için sabahlara kadar toplantı yaparlarken....
Ticaret ile en ufak bir vergi puanı alabilmek için bile çaba gösterirken...
Sen neredeydin Sayın Başkanumut?

Bana sistemi protesto ediyordum deme... Çünkü senin önerine biz de katkıda bulunduk ama diğer yandan partimizi geliştirmeye de devam ettik. Yan gelip yatmadık.

Ne zaman partini büyütürsün, o ilk 5 sıraya girdiğin halde seçime girmeme kararı alırsın... İşte o zaman sıralamaya giren diğer partilere çağrıda bulunursun, onlar da, yönetim de senin samimiyetini görmüş olur.

Aksi takdirde
Sanki kuralı ilk 5 parti koymuş gibi yok ilk 5 parti şöyleymiş de, böyleymiş de...

Geç bunları...

Savunmanı ve eleştirini doğru yapamazsan, kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi gibi bir duruma düşersin.

Hadi kal sağlıcakla.

Eren Avcı

Yeniden Doğuş Partisi 🌄
20. Dönem Oyun Başkanı
Sayın Başkanumut,

Bulundum...
İlk beşteki bir diğer parti yöneticisi Erenavc Başkan da o konudaki senin önerini beğenmedi mi?
Beğendi...

Buna rağmen senin çıkıp ilk 5 partinin tamamını kınaman son derece uygunsuz ve istikrarsız bir davranıştır.

Bu kuralı biz koymadık. Senin önerine katkıda da bulunduk ancak değiştirmek şu anda Oyun Yönetimi'nin elindedir.

Ne yani o itham ettiğin ilk 5 partinin ve dolayısıyla onlarla ittifak yapan diğer partilerin suçu oyunu kuralına göre oynamak mı?

Bana sistemi protesto ediyordum deme... Çünkü senin önerine biz de katkıda bulunduk ama diğer yandan partimizi geliştirmeye de devam ettik. Yan gelip yatmadık.

Ne zaman partini büyütürsün, o ilk 5 sıraya girdiğin halde seçime girmeme kararı alırsın... İşte o zaman sıralamaya giren diğer partilere çağrıda bulunursun, onlar da, yönetim de senin samimiyetini görmüş olur.

Aksi takdirde
Sanki kuralı ilk 5 parti koymuş gibi yok ilk 5 parti şöyleymiş de, böyleymiş de...

Geç bunları...

Savunmanı ve eleştirini doğru yapamazsan, kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi gibi bir duruma düşersin.

Hadi kal sağlıcakla.
👏👏

murselsarac

Genelkurmay Cumhurbaşkanı Başbakanınızım
Vatandaş
4.Dönem Milletvekili seçimine girmiş bulunuyoruz. Üzülerek görmekteyiz ki kaymağını yiyen 5 partimiz “koltuk” koşuşturması yapmaktan “gerçekleri” savunacak duruma gelememişler. Aksine sistemin köleliğini yapmaktadırlar.

Hepsini en ince ayrıntısına kadar takip ettik. Açıklamaları inceledik. Bir tanesi de çıkıp “Biz seçime girmiyoruz” Seçim kurulu partiler ile yapılmalıdır deme cesaretini gösteremediler.

Koltuk için verdikleri mücadeleyi,gerçek bir demokrasi için veremeyen 5 partinin başta genel başkanları olmak üzere yönetimlerini kınıyorum.

Dün olduğu gibi bugünde değerli oy kullanma hevesi olan vatandaşlarımıza diyorum ki OY KULLANMA!

Seçime girmemiş tüm partiler bu konuda gerekli adımları atmasını bekliyorum.

Talebimiz açık ve net!

Ya baraj düzeni gelecek!
Ya da farklı alternatifler üretilerek her partinin seçime girmesi sağlanacak!

Sandık 5 parti için değil,her parti için kurulacak!

Siz koltuklarınız için gösterişli açıklamalar yapmaya devam edin. Aynı açıklamaları yararlı ve geliştirici şeyler içinde yapmanızı beklerdim.

Hiçbirine başarılar dilemiyor.
Boykot hakkımızı kullanıyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle
baskanumut
Arkadaşım çok zoruna gidiyorsa o 5 partiden daha çok çalışıp ilk 5 e gireceksin. Bu bir rekabet ortamı, rekabeti kaldıramıyorsan çekip gidersin ama ne olursa olsun senden çok emek verip ilk 5 de yer alan hiç kimseye birşey deme hakkın yok, o yüzden burada boş yapacağına daha çok çalış sıralamaya gir.

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
Sayın Başkanumut,

Bulundum...
Beğendi...

Aksi takdirde

Geç bunları...

Hadi kal sağlıcakla.
Sayın Yalçın,
Buradaki temel sorun oyunu kurallarına göre oynayıp uzaktan seyretmek. Sen neredeydin demişsin.

Bir parti kurup ilk haftasında 85 leri gördüğümüz için ekip olarak kontenjanımızı 100 e çıkardık. Daha sonra parti hareketlerini kontrol ettiğimizde kendi isteği ile ayrılan birkaç arkadaşımız dışında sayımız sürekli düşmeye başladı. Bunu özellikle dile getirdiğimde nedeni partiye katılanların bir daha “aktif” olmamasından kaynaklı olmasıydı. Halbuki oyuna girer veya girmez harcanan bir zaman var mı? Var edilen davete karşılık almış mıyız? Almışız. Bunda bile partiden üyelik düşürmek sistemin değil,parti yönetiminin olmalıydı.

Bunu da geçiyorum emek tartışması yapmak benim haddime olmadığı gibi sizinde haddinize olan bir şey değil. Eleştirdiğim nokta burada olan temel meselenin oyun yönetiminindir diyip,”demokrasicilik” oynamanız.

Ben seçim açıklamalarınızda bizzat bu konular için emek vereceğinizi görmek isterdim. 20 küsür parti varken neden 5 parti katılıyoruz diyerek konulacak ortak bir tavır olsaydı bir şeyler değişirdi. Tabi bu sadece 5 partinin sorunu değil yine tekrarlamak zorundayım tüm partilerin sorunu. Onlar da sizleri yalnız bırakmamak zorunda.

5 parti pastadan büyük bir dilimi yediği için altta kalanlar ilerleyemiyor. En basitinden x bir üye partimize katılıyor milletvekili seçimi yaklaşıyor bana geliyor diyor ki x şehrinde milletvekili adayı olmak istiyorum. Kendisine seçime giremediğimizi ve liste veremediğimizi dile getirdiğimizde doğal olarak arkadaşımız seçime girecek bir partiye yöneliyor.

Sizce de bunlar temel sorun değil,bunları dile getirmek mi sorun ve tutarsızlık? 5 partiyi kınamak atmadıkları adımdan kaynaklı. Attığınız bir adım var ise paylaşırsınız mücadele ettik dersiniz. Ancak yok. Umarım bundan sonra siz değil,hep birlikte atarız da değişir.

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
Arkadaşım çok zoruna gidiyorsa o 5 partiden daha çok çalışıp ilk 5 e gireceksin. Bu bir rekabet ortamı, rekabeti kaldıramıyorsan çekip gidersin ama ne olursa olsun senden çok emek verip ilk 5 de yer alan hiç kimseye birşey deme hakkın yok, o yüzden burada boş yapacağına daha çok çalış sıralamaya gir.
Boş yorumuna dolu vaktimi harcamayacağım. Oyunun ne üzerine kurulup nasıl olması gerektiğini öğrenirsin zamanı gelince. Sen başkanlık kovala uğraşma böyle şeylere bırak partiler üzerine düşeni yapsın.

murselsarac

Vatandaş
Boş yorumuna dolu vaktimi harcamayacağım. Oyunun ne üzerine kurulup nasıl olması gerektiğini öğrenirsin zamanı gelince. Sen başkanlık kovala uğraşma böyle şeylere bırak partiler üzerine düşeni yapsın.
Senin boş beyninle dolu cevabımı anlamanı zaten beklemiyordum, sen gidip benim kayıt tarihime bakarsın, hatta forumdakine bakarsın oyundakine de değil o zaman anlarsın kimin neyi öğreneceğini anlarsın. Ben olaylara dahil olmak istemiyorum fakat böyle mermicek tanesi beyinlileri görünce de dayanamıyorum. Oyuna küçük bir katkın yok sırf kıskançlığına yenik düşüp gelip burada boş yapmışsın bide üstüne gelip bana oyunu öğretmeye çalışıyorsun ya benim ayarım hepten bozuluyor muhtemelen sana mercimek beyinli dediğim için ban yiyeceğim ama unutma ki o ban bile senin mercimek beyinli olduğunu değiştirmeyecek bu hep öyle kalacak.

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
Senin boş beyninle dolu cevabımı anlamanı zaten beklemiyordum, sen gidip benim kayıt tarihime bakarsın, hatta forumdakine bakarsın oyundakine de değil o zaman anlarsın kimin neyi öğreneceğini anlarsın. Ben olaylara dahil olmak istemiyorum fakat böyle mermicek tanesi beyinlileri görünce de dayanamıyorum. Oyuna küçük bir katkın yok sırf kıskançlığına yenik düşüp gelip burada boş yapmışsın bide üstüne gelip bana oyunu öğretmeye çalışıyorsun ya benim ayarım hepten bozuluyor muhtemelen sana mercimek beyinli dediğim için ban yiyeceğim ama unutma ki o ban bile senin mercimek beyinli olduğunu değiştirmeyecek bu hep öyle kalacak.
Hadi git kumdan demokrasi kalesi yapta başkanlık oyna kardeş. Senin saygısızlığınla uğraşamayacağım. Diğer arkadaşlar kendilerini ifade etti ona göre karşılıklı anlattık. Senin seviyen buna müsait değil.

murselsarac

Vatandaş
Hadi git kumdan demokrasi kalesi yapta başkanlık oyna kardeş. Senin saygısızlığınla uğraşamayacağım. Diğer arkadaşlar kendilerini ifade etti ona göre karşılıklı anlattık. Senin seviyen buna müsait değil.
Allah akıl fikir versin, senin için gerçekten dua edeceğim çünkü buna ihtiyacın var daha da birşey demiyorum acınacak haldesin

baskanumut

Yeni Üye
Vatandaş
Birisi Burda Sana Birşey dediği Zaman Hemen Bağrıp Çağırıyorsunuz Bağrığ Çağırmak Sizi Haklı Çıkarmaz
Sayın Yılmaz,
Sizlerden de dolu bir paylaşım görmek isterdim ama onu bile göremedim. Düşüncelerimizi ifade etmek bağırıp çağırmak değildir. Herkes aynı fikirde olacak diye bir şeyde yoktur. Bu sistemden memnunum kaymağını yemekten mutluyum der geçersin saygı duyarım. Eleştiri kültürünü edinin. Eleştirilmekten korkmayın.