DUYURU Eğitim ve Sertifika İşleyişi Hakkında. (Son güncelleme: 26.10.2021)

baskanonline

YÖNETİCİ
Yönetici
Yönetici
Merhaba arkadaşlar eğitim ve sertifikanın verdiği başkanlık puanında düzenlemeye gidilmiştir.

Daha önceki sistemde bitirilen eğitim seviyesinin 5 katı kadar başkanlık puanı veriliyordu.
Örnek verecek olursak;
Bir kişi 300. eğitimini tamamlıyor ise 1500 başkanlık puanı kazanıyordu.
Artık 5 katı değil bitirilen eğitim seviyesi kadar başkanlık puanı verilecek. Yani bir kişi 300. eğitimini tamamlıyor ise 300 başkanlık puanı kazanacak.

Yeni sistem ile beraber eğitim bitse dahi sertifika ile başkanlık puanı kazanılmaya devam edecek.

Örneklerle açıklayacak olursak;
50. Eğitimini tamamlayan kişi Sertifika 1 ile beraber; sertifikadan 50 başkanlık puanı ve eğitimden 50 başkanlık puanı kazanacak. Toplam kazandığı başkanlık puanı 100 olacak.

150. Eğitimini tamamlayan kişi Sertifika 2 ile beraber; sertifikadan 75 başkanlık puanı ve eğitimden 150 başkanlık puanı kazanacak. Toplam kazandığı başkanlık puanı: 225 olacak.

300. Eğitimini tamamlayan kişi Sertifika 3 ile beraber; sertifikadan 100 başkanlık puanı ve eğitimden 300 başkanlık puanı kazanacak. Toplam kazandığı başkanlık puanı: 400 olacak.

351. Eğitimini tamamlayan kişi Sertifika 4 ile beraber; sertifikadan 200 başkanlık puanı ve eğitimden 351 başkanlık puanı kazanacak. Toplam kazandığı başkanlık puanı: 551 olacak.

600. Eğitimini tamamlayan kişi Sertifika 5 ile beraber; sertifikadan 800 başkanlık puanı kazanacak. Eğitimi tamamladığı için başkanlık puanı kazanamayacak. Ancak eğitimi bitirdiği için sınırsız Sertifika 5 satın alma hakkına sahip olacak; eğitimi bitirmemiş olan kişilerden her zaman daha fazla başkanlık puanı kazanacak!

Ayrıca yeni yapılan düzenlemeler ile eğitimde sürelerde de değişikliğe gidilmiştir.

- İlkokul eğitimi arasında bekleme süresi 15 dakika olacak. (VIP 1 İle 10 dakika, VIP 2 ile 7.5 dakikaya süre indirilebilecek.)
- Ortaokul eğitimi arasında bekleme süresi 20 dakika olacak. (VIP 1 İle 15 dakika, VIP 2 ile 10 dakikaya süre indirilebilecek.)
- Lise eğitimi arasında bekleme süresi 25 dakika olacak. (VIP 1 İle 18 dakika, VIP 2 ile 12.5 dakikaya süre indirilebilecek.)
- Üniversite eğitimi arasında bekleme süresi 30 dakika olacak. (VIP 1 İle 22 dakika, VIP 2 ile 15 dakikaya süre indirilebilecek.)

Son düzenleme:

beriburi

BİTLİS BELEDİYE BAŞKANI
Vatandaş
Peki oyun parası ile başkanlık puanı alma olsa iyi olur diye düşünüyorum

salihkul

Üye
Vatandaş
Bu durum çok adil bi durum olmaz çünkü şehir başkanı , vergi sıralaması ya da genel başkan olan kişiye yeşiltaş hediye ediliyor. Kişi yeşiltaş ile dükkan açmak ya da reklamını yapmak yerine çok daha yüksek miktarda oyun parasına çevirip tüm parasıyla puan kasabilir ve bu durum hep bi adaletsizliğin devamlılığını sağlar benim düşüncem bu yönde.

Tabi ki karar yine @baskanonline tarafından verilecektir.

baskanonline

YÖNETİCİ
Yönetici
Yönetici
Bu durum çok adil bi durum olmaz çünkü şehir başkanı , vergi sıralaması ya da genel başkan olan kişiye yeşiltaş hediye ediliyor. Kişi yeşiltaş ile dükkan açmak ya da reklamını yapmak yerine çok daha yüksek miktarda oyun parasına çevirip tüm parasıyla puan kasabilir ve bu durum hep bi adaletsizliğin devamlılığını sağlar benim düşüncem bu yönde.

Tabi ki karar yine @baskanonline tarafından verilecektir.
Bu durumun eğitimden bir farkı yok Eğitim ne ise sertifika da o.
Sertifikada sürekli olarak alma durumu yok, sertifika da eğitim gibi süreli.

salihkul

Üye
Vatandaş
Evet şimdi oldu, teşekkür ederiz bilgilendirme için. Salihkul dostumuzun yazdığı da doğru. Oyun parası ile başkanlık puanı satın alma daha farklı ve maliyetli olacak.
Öncelikle @LatifKilic başkanıma teşekkür ederim. Sonrasında @baskanonline size teşekkürler bilgilendirme için umarım oyun ve oynayanlar için güzel olacak bir gelişme bekliyoruz.