10 NOLU YASA TASARISI OYLAMASI | Milletvekillerinin Meclise Yasa Tasarısı Gönderme Hakkını Artırılması

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
Giriş Cümlesi: Bu Yasa Tasarısı Milletvekillerimiz Hasan Hüseyin Demir ve Arda Ulaş ATEŞ’in Ortaklaşa Çalışması ile Meclisimize Sunulmuştur.

Konu: Milletvekillerinin Meclise Daha Fazla Yasa Tasarısı Gönderip Oyunun Gelişimine Katkıda Bulunabilmesi.

Gerekçe: Her Milletvekilinin 30(Otuz) Günlük Görev Süresi Boyunca Yalnızca 1(Bir) Adet Tasarı Gönderme Hakkımız Bulunuyor Bunun Yetersiz Olduğunu Düşünüyorum.

Değişiklik: Milletvekillerinin Görev Süreleri Boyunca Meclise Yasa Tasarısı Gönderme Hakkının 2(İki) Adet Olması Oyunun İlerleyişi ve Değişiminde Daha Fazla Söz Sahibi Olabilmesi.

Sonuç: Milletvekillerimize Tanınan Bu Yeni Haklarıyla Daha İşlevsel Kılınacak Oyun Zevki Bir Üst Seviyeye Çıkacak.

Karar Meclisimizindir.

Alparslan

İlk Adım Partisi Neferi
Vatandaş
Çok başarılı, çok kıymetli bir çalışma olmuş. Emeği geçenleri kutluyorum. İlk Adım Partisi olarak 5 Milletvekilimiz ile söz konusu yasa tasarısına EVET oyu kullanıyoruz. Bu tür yasa tasarılarının kim tarafından meclise sunulduğuna bakılmaksızın EVET oyu ile desteklenmesi lazım.

Hayırlı uğurlu olsun.

BaşkanOnline - Sistem

SİSTEM HESABI
Yönetici
10 NOLU YASA TASARISI OYLAMASI

KULLANICI ADI ALDIĞI OY
Evet 37
Hayır 6
Protesto/Geçersiz 3

Oylama 50+1 sayısına ulaşmadığı için yasa tasarısı reddedilmişitir.